فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهدستگاه ها دستگاه سیل حرارتی

دستگاه سیل حرارتی

9 دی 1400
0 664
دستگاه سیل حرارتی

توضیحات کامل در مورد این محصول

دستگاه سیل حرارتی

یکی از انواع دستگاه بسته بندی سیل، دستگاه سیل حرارتی است. برای سیل کردن ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف در شکل‌های مختلف از جمله گرد، بیضی، چهارگوش و… از این دستگاه استفاده می‌شود. هدف از سیل کردن ظروف، بسته بندی انواع مواد غذایی (مانند انواع نوشیدنی، لبنیات، انواع شکلات و دسر و زیتون، پاپ کورن، شیره انگور، ارده و …)، انواع محصولات بهداشتی و صنعتی (مانند وازلین، کرم، ژل شستشو، گریس و…) به صورت لیوانی، دبه، جار و در اشکال و اندازه‌های مختلف است. فرآیند سیل کردن در دستگاه بسته بندی حرارتی به وسیله المنت و حرارت انجام می‌شود. سلفونی که جهت پرس کردن درب ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند سلفون شفاف یا چاپ شده و فویل آلومینیوم باشد. بدین صورت که سلفون یا فویل آلومینیوم به وسیله حرارت تولید شده از المنت‌های برقی به روی دهانه ظرف پرس می‌شود.

دستگاه سیل حرارتی ظروف در انواع و مدل های متفاوت برای استفاده در موارد و کاربردهای مختلف طراحی و ساخته می‌شوند. قالب دستگاه‌های سیل حرارتی با توجه به ابعاد ظروف و در مدل کشویی، روتاری و خطی ساخته می‌شوند.

شرکت نویان صنعت ایرانیان تولیدکننده دستگاه‌های مختلف صنعتی از جمله دستگاه بسته بندی سیل حرارتی می‌باشد. دستگاه‌های این شرکت مناسب برای انواع کارخانه‌جات بزرگ، کارگاه‌های تولیدی محصولات، و همچنین مشاغل خانگی است.

 

عملکرد دستگاه سیل حرارتی

عملکرد دستگاه سیل حرارتی بر اساس حسگرها و حرارت تولید شده توسط برق در المنت حرارتی می‌باشد. در واقع اساس عملکرد این دستگاه، فشار و حرارت است. به این صورت که ظروف یک‌بار مصرف در درون دستگاه قرار می‌گیرند و سپس توسط هولدر به داخل دستگاه می‌روند. در نهایت با استفاده از المنت حرارتی و پرس، قالب بالایی دستگاه سلفون را به دهانه ظرف چسبانده و سپس تیغه برش دور تا دور ظرف را برش زده و پلاستیک‌ها یا به عبارتی سلفون‌های اضافی بسته بندی که در اطراف محصول قرار گرفته‌اند را جدا می‌کند. در واقع فشار و حرارت المنت باعث می‌شود کاور اضافی اطراف محصول از بین برود. این بسته بندی در دستگاه سیل حرارتی دستی و اتوماتیک بر یک اساس انجام می‌گیرد. پس از انجام عملیات بسته بندی ظرف به بیرون از دستگاه هدایت شده و از دستگاه خارج می‌شود.

دستگاه سیل حرارتی اتوماتیک و دستی از نظر ظرفیت بسته بندی، برق مصرفی و امکانات و قابلیت‌های دستگاه به مدل‌های مختلف تقسیم بندی می‌شود. محصولات مختلف از جمله ظروف یکبار مصرف به شکل دایره، بیضی، مربع و مستطیل را می‌توان از طریق دستگاه بسته بندی سیل حرارتی بسته بندی کرد.

انواع دستگاه سیل حرارتی

دستگاه سیل حرارتی رومیزی

دستگاه سیل حرارتی ابعاد مختلفی دارد. یکی از این ماشین‌آلات، همان دستگاه سیل رومیزی است که ابعاد کوچک‌تری دارد و به راحتی می توان بسته بندی را با آن انجام داد. دستگاه سیل حرارتی رومیزی به دلیل ابعاد مناسبی که دارد قابل استفاده در فضاهای کوچک و کارگاهی، کسب و کارهای خانگی، حتی فروشگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک و بزرگ می‌باشد و برای بسته بندی با ظرفیت و تناژهای کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از دستگاه سیل حرارتی رومیزی می‌توان با صرف هزینه کم به راحتی یک کسب و کار خانگی و کوچک راه اندازی کرد.

نحوه کار کردن با این دستگاه بسیار ساده بوده و تنها با یک آموزش هر فردی با هر میزان تحصیلات می‌تواند با آن کار کند. برای این منظور کافی است که اپراتور ظرف حاوی محصول مورد نظر را در داخل قالب دستگاه قرار دهد و قالب را به داخل هدایت کند، سپس از طریق فشار قالب بالایی و حرارت المنت‌های برقی فویل آلومینیوم یا سلفون به راحتی بر روی دهانه ظرف پرس می‌شود.

سلفون اضافه توسط تیغه برش، برش داده می‌شود و عملیات سیل پایان می‌پذیرد که ظرف سیل شده به بیرون از دستگاه انتقال داده می‌شود. همین راحتی کار کردن با این دستگاه و عدم نیاز به تجهیزات جانبی باعث شده است که اپراتورهای تازه‌کار و تولیدی‌های کوچک بیشترین استقبال را از این نوع دستگاه سیل داشته باشند.

دستگاه سیل حرارتی خطی

دستگاه سیل حرارتی خطی برای بسته بندی مواد غذایی مختلف در خطوط تولید صنعتی، کارگاه‌های صنعتی و بزرگ و کارخانجات در ظرفیت‌ها و سرعت تولید بالا بکار گرفته می‌شود. این دستگاه با توجه به نیاز مشتری در مدل های سیل خطی تک لاین، دو لاین، سه لاین و … ساخته می‌شود. نحوه کار کردن با این نوع دستگاه سیل به علت اتوماتیک بودن دستگاه بسیار آسان است. نحوه عملکرد دستگاه سیل حرارتی خطی در بسته بندی به این صورت است که ظرف مورد نظر با قرار گرفتن روی تسمه نقاله یا ریل و حرکت آن به سمت قالب داخل دستگاه هدایت می‌شود و با فشار قالب بالایی بر روی دهانه ظرف و در اثر حرارت تولید شده از طریق المنت‌های برقی فویل آلومینیوم یا سلفون مورد نظر بر روی دهانه ظرف پرس می‌شود. بعد از اتمام سیل ظروف از طریق ریل به بیرون انتقال داده می‌شوند.

دستگاه سیل حرارتی دستی

این نوع از دستگاه سیل بهترین پیشنهاد برای کسب و کارها و تولیدی‌های کوچک بوده و بنابراین برای بسته بندی در منزل مناسب‌ترین گزینه است. دستگاه سیل حرارتی خانگی برای تیراژهای پایین مناسب است و نسبت به انواع دیگر سیل‌ها با قیمت بسیار مناسب و اقتصادی عرضه می‌شود. چرا که هم مصرف برق بسیار پایینی داشته و وزن دستگاه هم بسیار سبک است. به دلیل وزن کم به راحتی قابل حمل بوده و در هر نقطه‌ای قابل استفاده می‌باشد.

دستگاه سیل حرارتی روتاری

سیل روتاری جز دستگاه سیل حرارتی به شمار می‌رود و دارای تیغ‌های برش خیلی تیز و سفارشی می‌باشد. در دستگاه سیل روتاری قالب دستگاه به شکل چرخشی و گردان و مطابق با شکل و اندازه ظرف مورد نظر طراحی و ساخته می‌شود و برای ظرفیت‌های نسبتا بالا یا تیراژ متوسط استفاده می‌شوند. بعد از قرارگیری ظروف در قالب‌های دستگاه و بعد از تشخیص سنسورها و چشم الکترونیکی دستگاه، فویل آلومینیوم یا سلفون موردنظر بوسیله فشار قالب بالایی و حرارت المنت‌های برقی، بر روی دهانه ظرف کاملا پرس می‌شود. سپس اضافه‌های سلفون با استفاده از تیغه‌های برش که بر روی دستگاه نصب است، کاملا از دور تا دور دهانه برش داده شده و جدا می‌شود. بر روی سیل‌های روتاری می‌توان انواع پرکن را نصب کرد که البته نوع پرکن بستگی به محصولات دارد.

این دستگاه نسبت به بقیه سیل‌های حرارتی مزیت‌هایی دارد که مهم‌ترین آن سرعت بالای دستگاه می‌باشد. سیل کردن همزمان چندین ظرف، مجهز به نمایشگر لمسی جهت انجام تنظیمات مربوط به درجه حرارت و زمان سیل، مجهز به چشم الکترونیکی و سنسور جهت تنظیم سلفون و… از دیگر مزایای این دستگاه است. دستگاه سیل روتاری ساخت شرکت نویان صنعت ایرانیان، دارای تابلو برق مجزا جهت کنترل دور، دما و زمان بوده و نیز مجهز به سیستم تزریق گاز ازت می‌باشد. سیل روتاری در ابعاد مختلف نسبت به تعداد قالب‌ها ساخته می‌شود، و ظرفیت تولید هم به تعداد قالب‌ها بستگی دارد.

 

موارد مصرف دستگاه سیل حرارتی 

از دستگاه سیل حرارتی برای بسته بندی ظروف یک‌بار مصرف استفاده می‌شود. دستگاه بسته بندی سیل حرارتی عملکرد متفاوتی دارد. حالت دستی دستگاه سیل رومیزی، ظرفیت کمتری برای بسته‌ بندی دارد و کار بسته بندی ظروف در مدت زمان بیشتری به پایان می‌رسد. دستگاه سیل حرارتی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، یعنی تجهیزاتی که دارای یک نوار نقاله هستند، کار بسته بندی را در زمان کوتاه‌تری انجام می‌دهند.

بسته بندی مواد غذایی، محصولاتی مانند قاشق و چنگال برای رستوران‌ها، دستمال کاغذی و … که برای شرکت‌ها یا سازمان‌ها ارسال می‌شود و محصولاتی که برای داخل هواپیما، قطار یا اتوبوس بسته بندی می‌شوند، همگی با استفاده از دستگاه سیل حرارتی امکان پذیر است.

هر محصول یا کالای کوچک دیگری که جزو کالاهای مصرفی در زندگی روزمره است و به نوعی به بهداشت و سلامت مربوط هستند، می‌توانند با دستگاه بسته بندی سیل حرارتی دستی یا اتوماتیک بسته بندی شود. بسته بندی با این ماشین‌آلات موجب می‌شود شکل ظاهری محصولات، زیباتر شود و این امر در حجم فروش آن و استقبال مشتریان برای خرید تاثیر دارد.

اکثر مدل‌های دستگاه سیل حرارتی قابلیت درج تاریخ تولید و انقضا روی محصولات را نیز دارند. هر دستگاه، ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی مخصوص به خود را دارد. قبل از خرید باید از فروشنده در این باره سوال کنید.

دستگاه سیل حرارتی مناسب چه مشاغلی است؟

در پاسخ به این سوال که دستگاه سیل حرارتی برای چه مشاغلی مناسب‌تر است باید گفت هر محصولی را که بتوان در بسته بندی‌های کوچک یا متوسط زیباتر به مشتری معرفی کرد، قابل بسته بندی با این دستگاه‌ها هستند. تمام ظروف یکبار مصرف، ظروف مواد غذایی برای رستوران‌ها، لیوان یکبار مصرف، سفره، خوراکی‌های مختلف، محصولات لاستیکی و پلاستیکی را می‌توان با دستگاه بسته بندی سیل، بسته بندی کرد.

قیمت دستگاه سیل حرارتی

قیمت دستگاه‌های بسته بندی سیل بسیار متفاوت است، چرا که انواع مختلفی از این نوع دستگاه‌ موجود می‌باشد و عوامل مختلفی در تعیین قیمت آن موثر می‌باشد. عواملی مانند کیفیت دستگاه، تکنولوژی به کار برده شده در آن، نحوه عملکرد دستگاه و کاربردهای مختلف آن. از آنجایی که خطوط تولید و بسته بندی مواد مختلف نیاز به توان ظرفیتی متفاوتی دارند، همچنین تجهیزاتی که بر روی این ماشین آلات قابل نصب است بستگی به نیاز و درخواست کارفرما دارد، بنابراین قیمت‌ها بسیار متنوع می باشد.

ساخت دستگاه سیل حرارتی

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه ماشین‌آلات صنایع غذایی دستگاه‌های زیادی از جمله دستگاه بسته بندی سیل حرارتی را تولید کرده است. قطعات این ماشین‌آلات از بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات ساخت ایرانی انتخاب می‌شوند و در صورت درخواست مشتری قطعات می‌توانند از برند خاص خریداری و مونتاژ گردند. بعلاوه تمام قسمت‌های دستگاه‌ها که با محصول درگیر هستند تمام استیل هستند. کاربری آسانی داشته و نقشه مکانیکی و تابلو برق دستگاه طبق کدگزاری در داخل دستگاه موجود می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به نیاز و نوع محصول خود بهترین دستگاه بسته بندی را برای خود خریداری نموده تا در نهایت سبب رضایت‌دهی مشتری در سرویس‌دهی سریع و با کیفیت آن‌ها گردد.

چرا باید به شما اعتماد کنیم؟

مجموعه نویان صنعت ایرانیان بیش از 25 سال سابقه و تجربه در زمینه طراحی، تولید و ساخت دستگاه‌ها و ماشین‌آلات و خطوط تولید صنایع غذایی در صنعت ایران را دارا می‌باشد. این مجموعه چون خود تولید کننده است، بنابراین تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات را به صورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خریداران قرار می‌دهد و همین امر سبب شده است تمامی دستگاه‌های این شرکت با مناسب‌ترین قیمت فروش عرضه شوند. اگر همچنان به دنبال دلایل بیشتری هستید که چرا باید به مجموعه نویان صنعت ایرانیان اعتماد کنید، روی لینک زیر کلیک کنید.

چرا نویان صنعت ایرانیان؟

شرکت نویان صنعت ایرانیان به منظور جلب رضایت خریداران و صاحبان مشاغل خدمات پشتیبانی دستگاه‌ها و خطوط تولید را ارائه می‌دهد. چرا که ما عمیقا بر این باوریم که فروش نه نقطه پایان بلکه نقطه آغاز ارتباط ما با مشتری است و واحد خدمات پس از فروش را به منظور تکمیل وظایف خود در قبال خریدار در اولویت دستور کارهای خود قرار داده‌ایم.

لیست قیمتخدمات پس از فروشبررسی موجودی انبارمشتریان

5/5 - (1 امتیاز)

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *