چرا نویان صنعت؟
خانهخط تولید خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

20 دی 1399
0 532
خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

مجموعه ماشین آلات مربوط به خط شستشو و بسته بندی میوه و سبزیجات تازه بهترین سیستم ها برای تبدیل روش های سنتی به روش های مدرن در این حوزه هستند. وقتی صحبت از خط تولید، شستشو و بسته بندی میوه و سبزی تازه به میان می آید، منظور، به کارگیری تمام تجهیزات صنعتی است تا موجب شود میوه ها و سبزیجات تازه در نهایت بهداشت و سلامت بسته بندی شوند و به بازار ارائه گردند.

انواع میوه و سبزیجات تازه را می توان با بهترین و پیشرفته ترین ماشین آلات خط تولید و بسته بندی، شستشو داد و سپس در بسته بندی های استاندارد آماده نمود.

ماشین‌آلات شستشو و بسته بندی میوه و سبزی تازه در انواع و مدل های مختلف در بازار وجود دارند؛ بسته به اینکه صنعت فرآوری و سورتینگ میوه و سبزی چگونه عمل می کند، می توان از انواع تجهیزات خط تولید و بسته بندی میوه و سبزی استفاده کرد. این تجهیزات و ماشین آلات در تمام مراحل صنعت میوه و سبزی وجود دارند؛ از تهیه سبزی خشک گرفته تا شستشو و آماده سازی سبزی های تازه، تولید سبزی تازه منجمد و همچنین تولید انواع میوه خشک، با تکیه بر بهترین تجهیزات خط تولید و بسته بندی قابل انجام هستند.

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت انواع خطوط تولید و ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی با بیش از 20 سال سابقه کار فعالیت می نماید.

دستگاه های لازم برای خط تولید و بسته بندی زیتون، میوه و سبزیجات خشک و تازه

دستگاه های شستشو میوه و سبزیدستگاه های آبگیر میوه و سبزی

دستگاه های شستشوی میوه و سبزی تازه به ماشین‌آلاتی گفته می‌شود که باعث تمیز شدن کامل انواع میوه و سبزی شده و به طور کامل آلودگی های آنها را حذف می کند.

طراحی ماشین آلات شستشو و بسته بندی میوه و سبزی تازه به گونه ای انجام می شود که هیچ آسیبی به این مواد غذایی وارد نشود. اگر مراحل شستشو با کارایی بالا انجام نگیرد بر روی سلامت انسان ها تاثیر منفی خواهد گذاشت. بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات خط تولید و بسته بندی میوه و سبزی با استفاده از تکنولوژی های جدید دنیا می توانند تمام عوامل بیماری زا یا ذرات جامد خارجی موجود بر روی سطح میوه و سبزی‌های تازه را برطرف کنند و سلامت مواد غذایی را تامین نمایند.

اکثر دستگاه های شستشو میوه و سبزی تازه دارای مخازن بزرگی هستند که به آنها وان شستشو گفته می‌شود. حجم قابل توجهی از مواد غذایی، داخل وان شستشو ریخته می شود و به واسطه فشار آب و حرکت پیوسته، فرایند میکروب زدایی و تمیز کردن میوه و سبزی انجام می گیرد.

تجهیزات و ماشین آلات خط تولید، بسته بندی و شستشوی میوه و سبزی تازه، همه از جنس استنلس استیل، مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی ساخته می شوند. تمام قسمت هایی که مسیر جریان آب به داخل سیستم شستشو را فراهم می کنند از لوله های پلیمری مقاوم ساخته شده اند. در قسمت های بعدی درباره ویژگی های سایر تجهیزات مرتبط با این حوزه صحبت می کنیم.

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

دستگاه های بسته بندی میوه و سبزی

دستگاه های بسته بندی میوه و سبزی تازه به ماشین آلات صنعتی گفته می شود که می تواند این دو ماده غذایی را به بهترین شکل، بسته بندی و آماده سازی نماید. اصول بسته بندی میوه و سبزی تازه در مراجع استاندارد ثبت شده است. کارخانه ها و کارگاه هایی که در این حوزه فعالیت می کنند برای تامین سلامت هر چه بیشتر میوه و سبزی تازه، با استفاده از تجهیزات مدرن، این فرایند را اجرا می نمایند.

ماشین آلات بسته بندی میوه و سبزی تازه بر اساس ظرفیت هر بسته بندی و مواد اولیه برای بسته بندی میوه و سبزی عمل می‌کنند. برخی از این تجهیزات، بسته بندی ها را با استفاده از سلفون انجام می دهند و برخی دیگر می توانند بسته بندی ها را در ظروف پلیمری انجام دهند. انواع دستگاه های بسته بندی میوه و سبزیجات تازه بر حسب ظرفیت و توان عملکردی در بازار وجود دارند.

نکته مهم در خرید دستگاه های بسته بندی میوه و سبزی تازه این است که عملکرد دستگاه نباید به هیچ عنوان در کیفیت میوه ها و سبزیجات تاثیر بگذارد. از آنجایی‌که زیباتر بودن بسته بندی ها منجر به افزایش فروش محصولات خواهد شد، هنگام طراحی ماشین آلات خط تولید و بسته بندی، تمام استانداردها در نظر گرفته می شود تا محصولاتی مخاطب پسند به بازار ارائه گردد. تنها در این صورت است که  تولید و بسته بندی میوه و سبزی های تازه سودآوری خوبی خواهد داشت.

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه های سبزی خردکن

دستگاه های سبزی خردکن، مدل دیگری از انواع ماشین آلات خط تولید بسته بندی و شستشوی میوه و سبزی تازه هستند. دستگاه سبزی خردکن صنعتی برای استفاده در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی بسیار مناسب است. منظور از کارگاه های تولیدی، مراکزی هستند که سبزی تازه را به صورت صنعتی بسته بندی می کنند و به دست مصرف کننده می رسانند. دستگاه های سبزی خردکن بر اساس ظرفیت عملکردی به مدل‌های مختلفی دسته بندی می شوند.

انواع دستگاه سبزی خردکن صنعتی با ظرفیت کمتر می تواند برای آشپزخانه های هتل، رستوران یا بیمارستان هم به کار روند. خرید دستگاه های سبزی خردکن صنعتی برای راه اندازی کسب و کارهای کوچک بسیار ایده آل است. این دستگاه ها قیمت مناسبی دارند و روش کار کردن با آنها ساده است.

پس از این که سبزی‌های تازه، شستشو داده شدند و آب آنها گرفته شد، وارد دستگاه سبزی خردکن می شوند. درجه ریزتر یا درشت تر بودن سبزی ها هنگام خرد شدن به سرعت چرخش تیغه های داخل دستگاه بستگی دارد.

 اگر می خواهید یکی از انواع دستگاه های سبزی خردکن را بخرید به نحوه عملکرد آن دقت داشته باشید. همچنین درباره مصرف برق، نحوه حمل و نقل یا ظرفیت استفاده آن برای خرد کردن سبزی بسیار توجه کنید.

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

دستگاه سرخ کن سبزیجات

دستگاه سرخ کن سبزیجات، یکی از انواع ماشین آلات خط تولید و بسته بندی محسوب می شود. برای صنایعی که در حوزه تولید و بسته بندی سبزی تازه فعالیت می کنند، خرید دستگاه های سرخ کن صنعتی برای سبزیجات ضرورت دارد.

سبزی های سرخ شده، آماده و بسته بندی شده، طرفداران زیادی در بازار دارند بنابراین به نوبه خود، یک صنعت مجزا محسوب می‌شود. پیشرفته ترین تجهیزات صنعتی سبزی سرخ کن با فناوری روز دنیا در راستای حفظ طعم و کیفیت اصلی سبزی ها، آنها را به صورت سرخ شده آماده می کنند.

تجهیزات و ماشین آلات سرخ ‌کن سبزیجات از فولاد ضد زنگ ساخته شده‌ اند تا بتواند در برابر درجه حرارت بالا مقاومت کنند. نحوه عملکرد دستگاه صنعتی سرخ کن سبزیجات همانند فرایند ساده سرخ کردن سبزی در منزل است.

این دستگاه ها دارای یک مخزن بزرگ هستند که روغن مخصوص سرخ کردن سبزی داخل آن ریخته می شود. سبزی ها پس از خرد شدن، وارد دستگاه سرخ کن سبزیجات می ‌شوند و در اثر حرارت شعله و چرخش پیوسته، فرآیند سرخ کردن انجام می شود. به دلیل اینکه این تجهیزات، صنعتی هستند زمان سرخ کردن سبزی بسیار کوتاه است.

 هنگام خرید بهترین دستگاه سرخ کن سبزیجات باید به عواملی نظیر دمای سرخ کردن سبزی، سرعت چرخش سبزی ها داخل دیگ، سوخت دستگاه یا همان منبع گرما، ظرفیت دستگاه برای سبزی ها، نحوه کنترل دستگاه ابعاد و اندازه و نظایر اینها توجه داشته باشید.

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی

دستگاه های خشک کن میوه و سبزی، نوع دیگری از انواع ماشین آلات خط شستشو و بسته بندی هستند. میوه و سبزی تازه وارد این دستگاه‌ های پیشرفته می‌شود و هم راستا با اینکه ارزش غذایی آن ها حفظ می شود، آب میوه ها و سبزی ها تبخیر شده و به میوه و سبزی خشک تبدیل می گردند.

مهمترین مزیت تولید میوه و سبزی خشک این است که در طولانی مدت، ماندگار است و به ویژه برای فصل هایی که تعدادی از میوه ها یا سبزی ها موجود نیستند، می تواند این مواد غذایی را تامین کند.

خرید دستگاه های خشک کن میوه و سبزی در کنار دستگاه شستشو و بسته بندی میوه و سبزیجات تازه حائز اهمیت است. اگر به رونق کسب و کار در این حوزه فکر می کنید، مجموعه ای از ماشین آلات خط تولید و بسته بندی از هر نظر به سود شما خواهد بود. با مشورت با کارشناسان ما و متناسب با برنامه کسب و کار و بودجه مالی خود می توانید بهترین ماشین آلات را تهیه کنید.

خط شستشو و بسته بندی زیتون ، میوه و سبزیجات خشک و تازه


4.9/5 - (10 امتیاز)

درباره نویسنده

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *