فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهخط تولید خط تولید و بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی

خط تولید و بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی

20 دی 1399
0 1128
خط تولید و بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی

در این مقاله قصد داریم شما را با خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی آشنا کنیم. میوه جات، توسط ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی با حفظ شدن ویتامین و مواد غذایی، خشک و تبدیل به چیپس می شوند.

خشک کردن میوه به روش قدیم، نیاز به مکان بزرگی برای پهن کردن میوه ها دارد، در حالی که خط تولید چیپس میوه، این کار را آسان و جای کمتری را اشغال می کند. این خطوط، رطوبت را کنترل کرده و با حرکت گرما در تمام محوطه دستگاه، محصول مورد نظر را طوری خشک می کند که ظاهر براق و شیشه ای بسیار زیبا داشته، و باعث جلوگیری از لهیدگی و پوسیدگی میوه جات و همچنین رعایت همه موازین بهداشتی می شود. چرا که با روش آفتاب خشک، گرد و غبار روی میوه ها می نشیند و باعث آلودگی و کثیفی محصول می شود. فرآیند تولید چیپس میوه سبب می شود که طول عمر میوه طولانی شود و همچنین می توانید در تمام فصولی که میوه مورد نظر کمیاب است از آن تغذیه کنید.

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت انواع خطوط تولید و ماشین آلات فرآوری و بسته بندی مواد غذایی از جمله خط تولید و بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی با بیش از 20 سال سابقه کار فعالیت می نماید.

ماشین آلاتی که در خط تولید و بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی به کار می روند

ماشین آلاتی که در خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

 1.  دستگاه سورتینگ سیب زمینی
 2. دستگاه پوست گیر
 3. نوار نقاله
 4. دستگاه اسلایسر
 5. دستگاه بلانچر نشاسته گیر
 6. دستگاه بلانچر آنزیم زدایی
 7. دستگاه آبگیر سانتریفیوژ
 8. فر پخت
 9. دستگاه روغن گیر
 10. دستگاه طعم زن
 11. دستگاه بالابر
 12. دستگاه بسته بندی چیپس
 13. دستگاه تاریخ زن جت پرینتر لیزری
 14. سیستم تزریق گاز ازت
 15. نوار نقاله ی جلوی بسته بندی

دستگاه سورتینگ سیب زمینی

دستگاه سورتینگ سیب زمینی یکی از ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی می باشد که سیب زمینی های ناسالم و بی کیفیت را از سیب زمینی مرغوب و باکیفیت جدا می کند. این نوع دستگاه طوری طراحی شده که پس از جدا کردن سیب زمینی ها را شستشو و ضدعفونی می کند. دستگاه سورتینگ سیب زمینی، اندازه، گنجایش، انواع و همچنین قیمت های مختلفی دارد که خریداران این دستگاه می توانند با در نظر گرفتن حجم مورد نیاز محصولات خود، این دستگاه را خریداری کنند.

دستگاه سورتینگ

دستگاه سورتینگ

دستگاه پوست گیر

دستگاه پوست گیر از دیگر ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی می باشد. همانطور که از اسم این دستگاه پیدا است، وظیفه پوست گیری محصول مورد نظر را بر عهده دارد. این نوع دستگاه فضایی کم را اشغال کرده است که بیشتر در رستوران ها، کترینگ ها، شرکت ها، آشپزخانه های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه پوست گیر ساخته شده از ورقه های استیل ضد خش و ضد زنگ استنلس می باشد که مورد تایید ارگان ها و اداره بهداشت می باشد، چرا که این دستگاه کاملا بهداشتی و ایمنی است و همچنین کار کردن با آن نیاز به دانش فنی ندارد.

نوار نقاله چیست؟

نوار نقاله نوعی از ماشین آلات متحرک است که مواد بسته بندی شده را حمل و انتقال می دهد. این دستگاه کارتون و بسته ها را به کامیون بارگیری می کند.

نوار نقاله

نوار نقاله

دستگاه اسلایسر

دستگاه اسلایسر یکی از ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی است که در برش دادن میوه ها و سایر صیفی جات مورد استفاده قرار می گیرد. برش دادن و حلقه حلقه کردن میوه ها توسط دستگاه اسلایسر باعث می شود که زودتر خشک شوند. تیغه های این نوع ماشین از جنس استیل است که هر کدام از تیغه ها مناسب انواع برش صیفی جات و میوه ها است، مثلا در خط مربا از تیغه رنده، در خط تولید چیپس میوه از تیغه ورقه ورقه کن، در خط تولید سرخ کردن و خشک کردن پیاز از تیغه خلال کن، استفاده می شود.

 

دستگاه اسلایسر

دستگاه اسلایسر

دستگاه بلانچر نشاسته گیر و آنزیم زدایی

دستگاه بلانچر نشاسته دستگاهی است که سیب زمینی و سایر محصولاتی حاوی نشاسته را نشاسته گیری می کند. محصولات بعد از نشاسته گیری وارد دستگاه شده و از طریق شوکرهایی که درون ماشین تعبیه گردیده آنزیم زدایی می شوند. این دو دستگاه کاملا اتوماتیک می باشند که در خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه بلانچر آنزیم زدایی، آنزیم های درون سیب زمینی را حفظ می کند.

دستگاه بلانچر

دستگاه بلانچر

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ یکی دیگر از ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی است که در پایان شستشوی میوه و سبزیجات، آب حاصل از شستشوی آن ها را می گیرد و از میوه ها جدا می کند. این کار باعث می شود که میوه ها و سبزی ها مدت زیادی تازه و سالم بمانند. میوه ها و سبزیجات طبیعی باید قبل از آماده شدن و فرآوری برای مراحل بعدی، شسته شوند تا ناخالصی و آلودگی های خارجی از آنها جدا و تمیز شوند.

دستگاه های شستشوی متفاوتی وجود دارند که این کار را انجام می دهند اما از طرف دیگر بعد از شستشو به وسیله ای برای خشک کردن میوه ها و سبزیجات نیاز خواهیم داشت. در این شرایط از دستگاه آبگیر سانتریفیوژ استفاده می شود تا نم و رطوبت را از صیفی جات شسته شده جدا کند. قیمت آبگیر سانتریفیوژ میوه ها و صیفی جات، بستگی به مدل و نوع دستگاه دارد. مدل های گوناگون این دستگاه کارایی های مختلفی دارند. البته قیمت آبگیری سبزیجات، بستگی به شرکت فروشنده و شرکتی که آنها را می سازد دارد.

آبگیر سانتریفیوژ

دستگاه آبگیر سانتریفیوژ

معرفی فر پخت و کاربرد آن در خط فرآوری و بسته بندی میوه خشک

فر پخت یا خشک کن میوه یکی از دستگاه های خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی است. فر پخت ماشینی است که میوه ها و سایر صیفی جات را با حفظ املاح مواد غذایی و ویتامین های آن پخت و خشک می کند. دمای فر برای خشک کردن محصولات باید دقیق و صحیح باشد. چرا که درجه بالا باعث خشک شدن بیش از حد و یا سوختن میوه ها، و دمای پایین نیز سبب می شود که میوه به درستی خشک نشود.

البته خشک شدن در دستگاه فر پخت بستگی به نوع میوه دارد، بنابراین میوه های آبدار زمان بیشتری نیاز به پخت دارند. پس شما می توانید محصول مورد نظر را به روش های صحیح، بدون اینکه ویتامین خود را از دست دهند در این دستگاه خشک نمایید. استفاده از دستگاه‌ خشک کن به شما کمک می کند تا مقدار زیادی میوه و صیفی جات را در مدت زمان کمی خشک نمایید.

دستگاه خشک کن کابینتی

دستگاه خشک کن میوه

 

دستگاه روغن گیر

دستگاه روغن گیر از دیگر ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی می باشد که جهت روغن گیری مواد غذایی مثل سیب زمینی و پیاز سرخ شده نیز استفاده می شود. پیاز و سیب زمینی برای سرخ شدن به روغن زیادی احتیاج دارند. بعد از سرخ شدن آنها لازم است به وسیله دستگاه روغن گیر، روغن اضافی آن گرفته شود. پس از ریختن پیاز و سیب زمینی چیپس شده درون این دستگاه، با چرخیدن مخزن دستگاه و استفاده از نیروی گریز از مرکز، روغن های اضافی آنها گرفته می شود که با این کار چیپس سیب زمینی، پیاز و سیر سرخ شده بسیار با کیفیت تر و سالم تر است.

دستگاه طعم زن

میوه ها و دیگر محصولات بعد از پخت و خشک شدن به داخل دستگاه طعم زن هدایت می شوند و این محصولات با استفاده از زعفران، نمک، گلپر، سرکه، آبلیمو و . . . طعم دار می شوند. جنس این دستگاه استیل و کار کردن با آن کار چندان دشوار و سختی نیست.

دستگاه طعم پاش

دستگاه طعم زن

دستگاه بالابر

دستگاه بالابر از دیگر ماشین آلات خط تولید چیپس میوه و سیب زمینی است. این دستگاه برای بالا بردن محصول مورد نظر به دستگاهی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پس چیپس میوه و دیگر محصولات به وسیله این دستگاه به راحتی قابل انتقال می باشند. 

دستگاه بالابر Z

دستگاه بالابر

دستگاه بسته بندی چیپس

خط بسته بندی چیپس میوه یکی از پرکاربردترین خطوط تولید در فضای صنعتی می باشد. بسته‌ بندی چیپس و دیگر خشکبار، هر روز کاربرد آن افزایش یافته و درحال جایگزینی به راه های دستی و سنتی است. در فرآیند بسته‌ بندی مواد غذایی، عدم استفاده از راه های دستی و استفاده از ماشین آلات اهمیت زیادی دارد و در حفظ خواص و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی نیز موثر است. امروزه تکنولوژی مدرن این فرآیند، طرفداران زیادی را به‌ سمت خود جلب نموده است. برای بسته بندی چیپس میوه و سیب زمینی میتوانیم از دستگاه بسته بندی توزین دار استفاده کنیم.

دستگاه بسته بندی توزین دار

دستگاه بسته‌ بندی

دستگاه تاریخ زن جت پرینتر لیزری

این دستگاه روی محصولات تاریخ تولید و تاریخ انقضا و همچنین وزن محصول را چاپ می کند.

سیستم تزریق گاز ازت

این سیستم جهت تزریق کردن گاز ازت در بسته های مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه قابل نصب بر روی دستگاه بسته بندی می باشد.

امتیاز post

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *