فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهدستگاه ها دستگاه بالابر z ، کاسه ای ، تسمه ای و پله ای

دستگاه بالابر z ، کاسه ای ، تسمه ای و پله ای

20 دی 1399
0 2178
دستگاه بالابر z ، کاسه ای ، تسمه ای و پله ای

وجود ماشین آلات مختلف به منظور بسته بندی مواد غذایی

برای بسته بندی مواد غذایی امروزه از دستگاه ها و ماشین آلات مختلفی استفاده می شود تا ضمن رعایت بهداشت بتوان محصولات مختلفی را در بسته بندی های کاملا شیک و استاندارد قرار داد. یکی از همین ماشین آلات تولیدی که برای بسته بندی انواع و اقسام مواد غذایی طراحی و تولید شده است؛ دستگاه‌های بالابر است، دستگاه بالابر پله ای، تسمه ای ، Z و کاسه ای از انواع بالابرها هستند، که هر یک از این دستگاه ها با ظاهری متفاوت به گونه خاص خود، کاربردی کاملا یکسان دارند. چرا که هر یک از دستگاه های نامبرده شده برای یک امر مهم به کار گرفته شده اند و آن هم بسته بندی مواد غذایی است. به همین جهت در ادامه بیشتر با این دستگاه ها و نوع عملکرد آن ها آشنا خواهیم شد.

 

دستگاه بالابر چیست؟

دستگاه بالابر یکی از دستگاه های بسته بندی به شمار می آید که دارای انواع مختلفی است. دستگاه بالابر Z ، کاسه ای، پله ای و تسمه ای از جمله انواع مختلف دستگاه های بالابر به شمار می آید. دلیل نامگذاری بالابر Z به این نام شکل ظاهری آن هاست که شبیه حرف انگلیسی Z می باشد. این نوع از دستگاه ها به جهت بسته بندی محصولات غذایی مختلفی از جمله: انواع حبوبات، خشکبارها و… بکار می رود. هر چند که از بالابر Z برای انتقال سایر مواد گرانولی دیگر علاوه بر حبوبات و خشکبار هم به دستگاه های بسته بندی استفاده می شود که از آن جمله می توان به چای، تافی، سبزی خشک، چیپس، قند، شکر، ماکارونی، مواد دارویی و شیمیایی و… اشاره کرد. بنابراین از دیگر کاربردهای دستگاه بالابر به طور کلی می توان به قابلیت هماهنگ شدن با سایر دستگاه ها و ماشین آلات دیگر اشاره کرد.

شرکت نویان صنعت ایرانیان تولید کننده دستگاه های مختلف صنعتی از جمله انواع دستگاه های بالابر می باشد. دستگاه های این شرکت مناسب برای انواع کارخانه جات بزرگ، کارگاه های تولیدی محصولات، و همچنین مشاغل خانگی است.

 

معرفی دستگاه بالابر کاسه ای

دستگاه بالابر کاسه ای یکی از انواع مختلف ماشین آلات صنعتی به شمار می آید که برای بسته بندی محصولات و مواد غذایی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به این دستگاه های بالابر، دستگاه بالابر کاسه ای گفته می شود. چرا که روند استفاده از این دستگاه ها بدین ترتیب است که هر یک از محصولات مختلف از جمله حبوبات و خشکبار و… را در جهت انتقال و بسته بندی در دل خود ذخیره می کنند و با استفاده از یک ویبره و حالت ارتعاش کاملا یک دست و منظم آن ها را از داخل کاسه های خود می ریزد تا بدین ترتیب بدون هیچ گونه آسیبی به مخزن دستگاه بسته بندی انتقال دهد. به جهت استفاده از کاسه هایی درون این دستگاه به آن ها دستگاه بالابر کاسه ای اطلاق می گردد. دستگاه بالابر کاسه ای کاربرد و کارایی زیادی دارد و از جمله دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی کاربردی برای انتقال و بسته بندی محصولات غذایی است که بیشتر در خصوص موارد استفاده از آن سخن به میان خواهد آمد.

بیشتر بخوانید:اهمیت بسته‌ بندی کالا و محصولات در چیست؟

موارد استفاده از دستگاه بالابر کاسه ای

موارد استفاده از دستگاه بالابر کاسه ای خاص و متنوع است. بدین صورت که می توان علاوه بر حبوبات و خشکبارهای مختلف، سایر محصولات و مواد غذایی دیگر را نیز به کمک این دستگاه به دستگاه های دیگر انتقال داد و یا آن ها را بسته بندی نمود. از جمله این محصولات و مواد غذایی می توان به: مواد گرانولی مختلف از جمله چای، سبزی خشک، چیپس، مواد دارویی و شیمیایی و… اشاره نمود. نکته جالب توجهی که در خصوص دستگاه بالابر کاسه ای بهتر است به آن اشاره شود؛ ذکر این مسئله است که از این دستگاه می توان برای انتقال و جا به جایی 700 کیلوگرم مواد در ساعت اشاره داشت که در نوع خود جالب توجه است.

بنابراین کاربرد دستگاه بالابر کاسه ای بسیار زیاد و شایان توجه است و از وجود آن برای هماهنگ شدن با سایر دستگاه های دیگر هم به جهت بسته بندی محصولات غذایی استفاده می شود. در جهت کاربرد و موارد استفاده ای بیشتر این دستگاه است که طراحی و تولید دستگاه مورد نظر به گونه ای است که جنس سبد یا کاسه های آن با در نظر گرفتن اصول بهداشتی برای بسته بندی محصولات و مواد غذایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. توضیح اینکه جنس کاسه دستگاه بالابر کاسه ای از ورق های گالوانیزه و استیل یا پلی اتیلن می باشد و نکات و مسائل بهداشتی نیز هنگام استفاده از آن ها به طور کلی در نظر گرفته می شود.

عملکرد بالابر کاسه ای به منظور بسته بندی حبوبات و خشکبار

عملکرد بالابر کاسه ای به منظور بسته بندی حبوبات و خشکبار

بررسی عملکرد بالابر کاسه ای

در خصوص عملکرد دستگاه بالابر کاسه ای نیز ذکر این نکته حائز اهمیت است که عملکرد دستگاه به صورت کاملا الکترومکانیکی می باشد که ارتفاع هدایت مواد و محصولات غذایی توسط مشتری سفارش داده می شود. این دستگاه در ظرفیت های مختلفی طراحی و تولید شده است تا مورد استفاده افراد و اقشار مختلفی قرار گیرد.

دستگاه بالابر کاسه ای، به صورت کاملا خودکار محصولات و مواد غذایی مختلف را برمی دارد و آن ها را وارد محوطه دستگاه های بوجاری می کند. دستگاه نامبرده شده علاوه بر داشتن سبد یا کاسه های استیل مقاوم، مجهز به مخزن ویبره استیل است که از آن تغذیه می کند و نیز شامل سنسوری است که  دستور پر و خالی بودن سطوح مختلف به وسیله آن انجام می گیرد. بنابراین به طور کلی عملکرد دستگاه برای انتقال و جا به جای محصولات و مواد غذایی به صورت مکانیزه و خودکار بدین ترتیب می باشد که مواد مختلف به داخل مخزن ورودی بالابر مورد نظر ریخته می شود و سپس با ویبره زدن یا حالت لرزش و ارتعاش به پله های ماشین حرکت کرده و به همین ترتیب به مسیر خود تا قسمت انتهایی بالابر منتقل می شوند. پس کار کردن با این دستگاه بسیار ساده و آسان است. به همین جهت است که خرید این دستگاه مقرون به صرفه می باشد. چرا که با قیمت های به صرفه می توان این دستگاه را در ظرفیت های مختلفی خریداری کرد و با توجه به عملکرد خودکار خود و کاربری بسیار ساده و آسان آن می توان به راحتی هر نوع محصولی را جا به جا یا بسته بندی نمود.

معرفی دستگاه بالابر Z

 دستگاه بالابر Z یکی از ماشین آلات مهم در گروه بسته بندی مواد غذایی خشکبار با حجم مختلف است. دستگاه های بالابر یا آسانسورهای بالابر، جزء مهمی از خط تولید یا خط بسته بندی محصولات با مقیاس کم و متوسط هستند. این دستگاه ها برای کارگاه هایی که فضای محدودتری را برای کسب و کار خود در اختیار دارند، بسیار ایده آل می باشد. اگر در حوزه بسته بندی خشکبار، بسته بندی میوه خشک یا بسته بندی چیپس سیب زمینی فعالیت می کنید، حتماً به یکی از مدل های دستگاه های بالابر Z نیاز خواهید داشت.

انواع دستگاه بالابر Z با کیفیت بالا و مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا طراحی و تولید شده اند. بهترین سیستم بسته بندی خشکبار و سایر مواد غذایی خشک از طریق این دستگاه های بالابر قابل اجرا است. دستگاه های بالابر Z را می‌توان ماشین های حمل و نقل صنعتی دانسته که به صورت ثابت در محل، مواد خوراکی را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنند. اساس عملکرد دستگاه بالابر Z بر مبنای حرکت نوار نقاله در دو جهت افقی و عمودی است.

برای طراحی دستگاه بالابر Z و استفاده آن در خط تولید و بسته بندی مواد غذایی و خشکبار، رعایت یک سری استانداردها ضرورت دارد. در قسمت های بعدی درباره ویژگی هایی و مشخصات فنی این ماشین آلات صنعتی بیشتر صحبت می کنیم.

دستگاه بالابر Z یک سیستم کنترل کننده انتقال مواد غذایی خشک و خشکبار است تا مواد خوراکی در کوتاهترین زمان به سمت محل بسته ‌بندی منتقل شوند. دستگاه های بالابر Z به لحاظ شباهت به شکل ظاهری حرف Z انگلیسی به این نام خوانده می شوند. کار کردن با دستگاه های بالابر Z بسیار ساده است و به هیچ دانش تخصصی نیاز ندارد. اپراتورهایی که در خط تولید و بسته بندی مواد غذایی فعالیت می کنند می توانند با یک دوره آموزشی کوتاه، کار کردن با این دستگاه کاربردی را کاملاً بیاموزند.

 اگر به مدل های مختلف  و طراحی دستگاه بالابر Z نگاهی بیندازید متوجه کاربردهای مختلف این دستگاه خواهید شد. دستگاه در کارگاه قرار می گیرد و می تواند در کوتاهترین زمان، مواد غذایی مورد نظر را به سمت خط بسته بندی هدایت کند. در قسمت های بعدی درباره نحوه عملکرد این دستگاه و مشخصات فنی توضیحاتی را خواهیم داد.

نحوه عملکرد دستگاه بالابر Z

نحوه عملکرد دستگاه بالابر Z به این صورت است که پس از اینکه مکان مناسبی را برای دستگاه در نظر گرفتید مواد غذایی مورد نظر خود را در نزدیک مخزن اصلی دستگاه قرار می دهید. دستگاه های بالابر Z معمولاً دارای یک مخزن اصلی بزرگ هستند که مواد غذایی را باید داخل این محفظه بریزید.

این دستگاه از طریق موتور الکتریکی قوی کار می کند. وقتی برق دستگاه را روشن می کنید، یک حالت ویبره یا ارتعاش به مخزن اصلی اعمال می‌شود و به این ترتیب، مواد خوراکی از دریچه خروجی به سمت نوار نقاله حرکت می‌کنند.

روی نوار نقاله در دستگاه بالابر Z ، تعدادی سطل کوچک یا محفظه های کوچک به شکل مستطیل یا مربع قرار دارد که مواد غذایی در داخل این قسمت ریخته می شوند. تمام مواد غذایی خشک یا نسبتاً مرطوب، قابل انتقال از مخزن اصلی به محفظه های کوچک روی نوار نقاله هستند. در ادامه فرایند، نوار نقاله به سمت بالا حرکت می کند و وارد خط بسته بندی می شود.

 تنظیم وزن مواد غذایی که باید داخل بسته ها ریخته شود از طریق پنل کنترل در خط تولید و بسته بندی انجام می گیرد. مثلاً برای حبوبات، وزن ۵۰۰ گرم، ۷۰۰ گرم و یک کیلوگرم تنظیم می شود. برای بسته بندی میوه خشک و چیپس سیب زمینی با دستگاه بالابر Z ، وزن مواد خوراکی در مقدار ۲۰۰ گرم یا ۵۰۰ گرم یا حتی کمتر از این مقدار تنظیم می شود.

کاربرد و موارد استفاده دستگاه بالابر Z

دستگاه بالابر Z برای بسته بندی انواع خوراکی های خشک مانند چیپس سیب زمینی، حبوبات، چای، قند و شکر، انواع شکلات روکش دار، مواد پودری یا گرانولی به کار می رود. در برخی موارد می توان از دستگاه های بالابر Z برای بسته بندی آجیل یا حتی سبزی های خشک هم استفاده کرد. وقتی می خواهید یکی از انواع دستگاه های بالابر Z را خریداری کنید حتماً به ظرفیت دستگاه و نوع مواد ورودی به آن توجه داشته باشید.

 مخزن های کوچکی که روی نوار نقاله یا تسمه نقاله دستگاه بالابر Z قرار دارند، توانایی حمل مواد خشک را دارند. برخی مواد که درصدی رطوبت داخل بافت آنها وجود دارد باز هم از این طریق قابل حمل هستند. مدل های دیگری از دستگاه های بالابر Z برای حمل مواد غذایی یا موادی به شکل پودر طراحی شده‌اند.

 انتخاب میان مدل های مختلفی از دستگاه بالابر Z به این بستگی دارد که کسب و کار شما در چه حوزه ای است و می خواهید چه مواد خوراکی را با چه حجمی در طول روز بسته‌ بندی کنید. تمام مراحل عملکرد این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و امکان اشتباهات و خطاهای انسانی در آن وجود ندارد.

ویژگی های دستگاه بالابر Z

صحبت درباره ویژگی های دستگاه بالابر Z در حقیقت توضیح مشخصات فنی و امکانات دستگاه است. از نظر شکل ظاهری برای دستگاه، اندازه های طول، عرض و ارتفاع معرفی می شود. برای ارتفاع این دستگاه معمولاً یک حد استاندارد وجود دارد. ارتفاع دستگاه های بالابر Z در قسمت نوار نقاله و ارتفاع تخلیه موادغذایی مجزا تعریف شده است.

طول دستگاه به قسمتی گفته می شود که روی زمین قرار گرفته و در حقیقت به مخزن اصلی متصل است. همچنین طول دستگاه در قسمت تخلیه، به سکویی گفته می شود که در ارتفاع بالا قرار گرفته و مواد غذایی از آن قسمت وارد خط بسته بندی می گردد.

 از دیگر مشخصات دستگاه بالابر Z می توان به ساخت دستگاه از بهترین ورق های فولادی ضد زنگ اشاره کرد. در برخی موارد از فولاد گالوانیزه هم برای افزایش مقاومت آن در برابر عوامل بیرونی استفاده می شود. قسمت هایی که از ورق های فولادی در این دستگاه ساخته شده اند در برابر خوردگی، زنگ زدگی، جرم و رسوب گرفتگی مقاومت خوبی دارند.

 کنترل دستگاه بالابر Z و کار کردن با آن به سادگی امکان پذیر است و شما می توانید سرعت حرکت نوار نقاله دستگاه را کنترل کنید. اپراتور می تواند بر توقف، حرکت یا شروع دستگاه به کار نظارت داشته باشد. اگر در میانه عملکرد دستگاه، اختلالی وارد شود، اپراتور می تواند دستگاه را خاموش کرده و هرکدام از مخزن های کوچک را بازرسی کند.

 برای خرید بهترین دستگاه بالابر Z حتماً باید به منبع برق مصرفی دستگاه که می تواند تک فاز یا سه فاز باشد توجه کنید. دستگاه بر اساس نیروی الکترومکانیکی کار می‌کند؛ یعنی انرژی خود را از موتور الکتریکی به دست آورده و از طریق حرکت مکانیکی، مواد غذایی را منتقل می کند. این دستگاه‌ها مجهز به چرخ هستند و قابل انتقال به مکان مختلف می باشند.

 نکته دیگری که در خرید دستگاه های بالابر Z اهمیت دارد، ظرفیت مخزن دستگاه برای انتقال مواد غذایی است. قبل از خرید، ابعاد و اندازه این دستگاه ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که برای فعالیت شما مناسب است.

انواع دستگاه بالابر Z با کیفیت بالا و مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا طراحی و تولید شده اند. بهترین سیستم بسته بندی خشکبار و سایر مواد غذایی خشک از طریق این دستگاه های بالابر قابل اجرا است. دستگاه های بالابر Z را می‌توان ماشین های حمل و نقل صنعتی دانسته که به صورت ثابت در محل، مواد خوراکی را از مکانی به مکان دیگر منتقل می‌کنند. اساس عملکرد دستگاه بالابر Z بر مبنای حرکت نوار نقاله در دو جهت افقی و عمودی است.

به همین دلیل است که امروزه شرکت های مختلفی در قالب برندهای متفاوتی به طراحی و تولید این دستگاه همت گماشته اند. شرکت نویان صنعت ایرانیان نیز در زمینه ماشین آلات صنایع غذایی و بسته بندی دستگاه های زیادی را تولید کرده است. قطعات این ماشین آلات از بهترین و با کیفیت ترین قطعات ساخت ایرانی انتخاب می شوند و در صورت درخواست مشتری قطعات می توانند از برند خاص خریداری و مونتاژ گردند. بعلاوه تمام قسمت های دستگاه ها که با محصول در گیر هستند تمام استیل هستند. کاربری آسانی داشته و نقشه مکانیکی و تابلو برق دستگاه طبق کدگزاری در داخل دستگاه موجود می باشد. ساخت ماشین آلات بصورت پیچ و مهره بوده و متناسب با فضای تولید حمل ، انتقال و بعد در محل مونتاژ میشوند در نتیجه نیازی به سوله نیست. همچنین به منظور جلب رضایت مشتریان،رنگ دستگاه ها میتواند براساس سفارش متفاوت باشد.

در پایان با توجه به نکاتی که گفته شد و با مزایای استفاده از دستگاه های بالابر آشنا شدیم؛ در صورتی که قصد خرید این دستگاه را دارید؛ شما می توانید دستگاه مربوطه را خریداری کنید که به راحتی قابل انتقال از جایی به جای دیگر هستند و می توانید با توجه به عملکرد ساده و بدون پیچیدگی های آن ها پس از خرید به خوبی از دستگاه مربوطه در جهت بسته بندی حبوبات و خشکبار و بسته بندی آن ها استفاده کنید.

در صورت نیاز به مشاوره ، استعلام قیمت روز دستگاه بالابر کاسه ای، پله ای و تسمه ای، لطفاً با پر کردن فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (4 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *