فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهخط تولید صفر تا صد تبدیل انگور به کشمش

صفر تا صد تبدیل انگور به کشمش

3 بهمن 1399
0 1037
صفر تا صد تبدیل انگور به کشمش

در این مطلب قصد داریم شما را با خط تولید کشمش آشنا کنیم. کشمش خشک شده انگور است که به وسیله دستگاهای خط تولید کشمش، خشک و بسته بندی می شود. این ماده مغذی حاوی آهن، کلسیم، ویتامین های گروه ب، پتاسیم و سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است که از خراب شدن سلول ها جلوگیری می کند. همچنین به عنوان یک آجیل مغذی و سالم می توان در تمام فصول سال از آن استفاده کرد.

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت انواع خطوط تولید و ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی از جمله خط فرآوری، تولید و بسته بندی کشمش با بیش از 20 سال سابقه کار فعالیت می نماید.

دستگاه تولید کشمش

انگورها حین اینکه توسط خط تولید کشمش خشک می شوند، رنگ آنها تیره و کم آب می شود. این میوه پرخاصیت بر خلاف دیگر میوه های خشک، حین خشک شدن نیازی به اضافه کردن شیرین کننده ندارد و با اینکه آب آن خشک می شود مزه آن شیرین تر می شود. کشمش دومین شیرینی طبیعی بعد از خرما در جهان است که خوردن آن بر خلاف دیگر شیرینی ها به دندان ها آسیب نمی رساند و حتی می تواند پوسیدگی های دندان ها را بهبود و التیام بخشد.

دستگاه های لازم برای خط فرآوری، تولید و بسته بندی کشمش

ماشین آلاتی که در تولید کشمش به کار می روند عبارتند از:

 1. دستگاه سرند ویبره
 2. نوار تست اولیه بازبینی محصول(انگور)
 3. بالابر انتقال محصول
 4. دستگاه شستشوی انگور(دستگاه بلانچر)
 5. دستگاه شن گیر انگور
 6. دستگاه خوشه گیر انگور
 7. دستگاه خشک کن صنعتی انگور
 8. سرند اولیه کشمش
 9. دستگاه پوچ گیر کشمش
 10. بالابر کشمش و مغزن مربوطه
 11. دستگاه دمگیر کشمش
 12. سرند مربوط به دمگیر کشمش
 13. سرند دو طبقه نهایی مربوط به پوچ گیرها
 14. دستگاه بسته بندی دو توزین تمام اتوماتیک
 15. بالابر Z و مخزن تمام استیل
 16. نوار جلوی بسته بندی
 17. دستگاه تاریخ زن جت پرینتر لیزری
 18. دستگاه بسته بندی دو توزین کیسه و کارتن پرکن
 19. دستگاه پارافین زن اتومات(دستگاه روغن زنی)

دستگاه سرند ویبره

دستگاه سرند ویبره (دستگاه سرند کشمش) یکی از دستگاهای خط تولید کشمش می باشد. مهم ترین کاربرد این دستگاه در کارخانه های تولیدی خشکبار است، چون با همسان سازی اندازه ها و جداسازی دانه های ریز و درشت سبب ایجاد کیفیت بهتر محصول شده و در نتیجه تقاضا در بازار را افزایش می دهد. یکی از این مواد کشمش است که با جدا کردن آن به وسیله سرند ویبره و انتخاب دانه های بزرگ، در فروش و کیفیت آن تاثیر زیادی دارد.

از دستگاه سرند ویبره در خط سورتینگ و بسته بندی کشمش نیز استفاده می شود. این دستگاه کاربرد بسیار زیادی دارد و در صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی و شیمیایی و یا صنعتی مانند خشکبار، ادویه جات، حبوبات و مواردی از این قبیل به کار می رود. دستگاه سرند ویبره یکی از ماشین آلاتی است که با کمک موتور ویبره که لرزش را به وجود می آورد، کار می کند و جنس آن از آهن یا استیل طراحی شده است.

دستگاه سرند ویبره

نوار تست اولیه بازبینی محصول

نوار تست اولیه بازبینی محصول از دیگر دستگاهای خط تولید کشمش می باشد. مواد غذایی مانند انواع خشکبار، سیب‌زمینی، سبزی و . . . را به وسیله این نوار می توان با دقت بالا و به طور چشمی بازبینی کرده و محصولاتی که معیوب هستند را از محصول سالم جدا کرد.

نوار دستچین

بالابر انتقال محصول

دستگاه بالابر انتقال محصول یکی از دستگاهای خط تولید کشمش است. این دستگاه برای بالا بردن کشمش به دستگاهی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. کشمش به وسیله این دستگاه به راحتی قابل انتقال می باشد.

دستگاه شستشو و شن گیر انگور

یکی دیگر از دستگاهای خط تولید کشمش دستگاه شستشو و شن گیر انگور می باشد. این دستگاه علاوه بر شستشوی کامل محصول، آن را به طور کامل ضدعفونی می کند. همچنین عملکرد این دستگاه به این روش است که صیفی جات و میوه جات ابتدا وارد وان شستشو می شوند و این محصولات به وسیله فشار آب و بخار شسته می شوند و سپس به قسمت آنزیم زدایی فرستاده می شوند. ظرفیت دستگاه شستشو در هر یک ساعت یک تن می باشد.

دستگاه شستشو و شن گیر انگور

دستگاه خشک کن و خوشه گیر انگور

دستگاه خشک کن انگور از دیگر دستگاه های خط تولید کشمش است. دستگاه خشک کن انگور بعد از دستگاه شستشو قرار می گیرد و آب روی سطح انگورها را گرفته و به مرحله بعدی انتقال می دهد. این کار باعث می شود که انگورها مدت زمان زیادی تازه و سالم بمانند. دستگاه خوشه گیر انگور مناسب برای جداسازی خوشه ها و ضایعات انگور می باشد.

دستگاه خوشه گیر

سرند اولیه کشمش

سرند اولیه کشمش طی چندین مرحله در خط شستشو قرار می گیرد و کار آن جدا کردن کشمش به همراه اجزای کوچک و بزرگ آن است. خط سورتینگ و بسته بندی کشمش به وسیله ی یک سیستم لرزشی کار میکند. این لرزش ها به وسیله دو موتور الکتریکی که در کار لرزشی فعالیت دارد، صورت میگیرد.

دستگاه دمگیر کشمش

به دستگاهی که دم کشمش را از کشمش جدا می کند، دستگاه دم گیر کشمش می گویند. کار کردن با این دستگاه بسیار آسان، اما جالب می باشد. خشک کردن کشمش قبل از دم گیری کاری بسیار واجب است چرا که این کار باعث می شود دم کشمش به راحتی جدا شود.

دستگاه دم گیر کشمش

دستگاه پوچ گیر کشمش

پوچ گیر کشمش یکی دیگر از دستگاه های خط تولید کشمش است. این دستگاه کشمش هایی که سبک می باشند یعنی پوک و نیمه هستند را از کشمش سالم جدا می کند. طرز کار اصلی دستگاه پوچ گیر به وسیله سیستم مکنده می باشد. این دستگاه دارای قدرت حدودی و فن است که مثل جاروبرقی با سرعت زیاد در حال چرخیدن است.

دستگاه پوچگیر کشمش

سرند مربوط به دم گیر کشمش و سرند دو طبقه نهایی مربوط به پوچ گیرها

دستگاه دمگیر کشمش مخصوص دم گیری کشمش ها می باشد. این دستگاه سرند زیرینی دارد که خروجی کشمش را از دمش جدا می کند. جنس این سرند از ورق آهن می باشد و همچنین دارای روکش رنگ استاتیک چکشی است. این دستگاه بدون اینکه کشمش ضربه ای بخورد، دم آن را می گیرد. دستگاه سرند دو طبقه مربوط به پوچ گیرها را برای بسته بندی انواع خشکبار، حبوبات و سایر مواد غذایی به کار می رود.

دستگاه بسته بندی دو توزین تمام اتوماتیک

دستگاه بسته بندی دو توزین تمام اتوماتیک یکی از دستگاه های خط فرآوری، تولید و بسته بندی کشمش است. این دستگاه دو ترازوی دیجیتال برای وزن کردن محصولات دارد. همانطور که از اسم این دستگاه پیدا است دارای کارکرد تمام اتوماتیک است که از رول چاپ شده پاکت درست می کند، کشمش و سایر محصولات را درون آن می ریزد و تارخ انقضا، تاریخ تولید و همچنین قیمت محصول را روی بسته درج می کند. این دستگاه برای ماندگاری محصولات گاز ازت را در داخل بسته محصول تزریق می کند. دستگاه بسته بندی دو توزین تمام اتوماتیک برای بسته بندی انواع مواد غذایی مانند: کشمش، گردو، پسته، شکر پنیر، شکلات، گندم و جو پوست کنده و پرک شده، مواد دارویی و شیمیایی، میوه و سبزیجات خشک، ماکارونی، سویا، قند، چای، برنج و . . . مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه بسته بندی دو توزین

بالابر Z و مخزن تمام استیل

همانطور که از اسم این دستگاه پیدا است به صورت شیب دار و مورب است. این دستگاه به طور اتوماتیک در خط تولید کشمش و همچنین بسته بندی کشمش مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین دستگاه بالابر Z یک مخزن جهت بارگیری در ابتدای خود دارد که محصولات فله مانند: غلات، حبوبات، مواد پودری و … داخل آن ریخته می شود. دستگاه بالابر در صنایع بسته بندی مواد دارویی، حمل خشکبار برای بسته بندی، حمل گندم و جو، مواد و محصولات گرانول وزنی کاربرد زیادی دارد.

دستگاه تاریخ زن جت پرینتر لیزری

جت پرینتر لیزری با اسم هایی مثل دستگاه برش لیزری، تاریخ زن لیزری، دستگاه حک لیزری و دستگاه لیزر شناخته می شود. دستگاه تاریخ زن جت پرینتر لیزری در کارخانه ها جهت چاپ اطلاعات روی بسته های مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این چاپ های اطلاعاتی نظیر تاریخ تولید و انقضا، شماره سریال، بارکد و . . . می باشد. استفاده از این نوع جت پرینترها، کارآمد و بسیار مقرون به صرفه است که می توان به وسیله این دستگاه در مدت زمان کمی به چاپ های بسیاری دست یافت.

دستگاه بسته بندی دو توزین کیسه و کارتن پرکن

دستگاه بسته بندی دو توزین کیسه و کارتن پرکن جهت پر کردن گونی، کیسه و کارتن در وزن های بین دو تا پنجاه کیلوگرمی به طور وزن دار مورد استفاده قرار می گیرد.

قوطی و کیسه پرکن

دستگاه پارافین زن اتومات(دستگاه روغن زنی)

دستگاه پارافین زن اتومات به طور کاملا اتوماتیک روغن پارافین را جهت براق شدن به پوسته بیرونی کشمش می زند. وقتی کشمش برای دم گیری وارد دستگاه می شود بر اثر چرخیدن در دستگاه پوست بیرونی آن خش بر می دارد بنابراین برای اینکه کشمش ها خراب نشود از دستگاه پارافین زنی برای روغن زدن به محصول استفاده می شود.

اگر قصد راه اندازی خط فرآوری، تولید و بسته بندی کشمش را دارید، کارشناسان ما در مجموعه نویان صنعت ایرانیان مشاوره های لازم در خصوص خرید و نحوه نصب دستگاه های مورد نیاز شما مشتری گرامی را ارائه می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *