فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهدستگاه ها دستگاه بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی

دستگاه بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی

20 دی 1399
0 1067
دستگاه بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی

در این نوشته قصد داریم شما را با خط فرآوری و بسته بندی چای آشنا کنیم. پس بهتر است برای اطلاع بیشتر در این خصوص ما را دنبال کنید. چای یکی از نوشیدنی های گیاهی مورد کشت در کشاورزی است که در بیشتر مراسمات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی مورد توجه همه افراد قرار دارد. توجه داشته باشید که خواستگاه اولیه چای در کشور هند و چین بوده است که تقریبا می توان گفت همان کلمه با زبان ما ایرانیان آمیخته شده است. با حرارت دادن برگ های چای در آب جوش یعنی دم کردن آن، عطر و طعم خوبی را از خود تولید می کند. این نوع نوشیدنی در تولید ترکیباتی مانند کافئین، منبعی مناسب می باشد که با توجه به سلیقه های مختلف در جامعه محصولات پرطرفدار خود را داشته است.

محصول چای بر اساس نوع فرآوری خود قابل تفکیک است. اگر این محصول بعد از برداشت رطوبت گیری نشود به طور حتم پلاسیده و اکسید می شود. برگ چای بعد از چیدن به وسیله ماشین چای خشک کن، خشک و سپس آماده فرآوری می شود. بعد. از آن به وسیله ماشین های الک، چای در چند مرحله سایزبندی و از لحاظ کیفیت درجه‌بندی می گردد. برای تولید و عرضه چای و انواع دمنوش های گیاهی بهداشتی و بسته‌بندی شده نیاز به خط تولید و بسته بندی چای می باشد.

نویان صنعت ایرانیان طراح و سازنده خط فرآوری و بسته بندی چای

بر همین اساس، گروه نویان صنعت ایرانیان سازنده و تولید کننده انواع ماشین آلات صنایع غذایی و خطوط تولید، با بررسی شرایط داخل کشور ایران که در زمینه تولید چای و دمنوش های گیاهی از وضعیت مناسبی برخوردار است، اقدام به طراحی و تولید خط تولید دمنوش های گیاهی در ظرفیت های متفاوت کرده است. این خطوط تولیدی بستگی به نیاز مصرف کنندگان آن دارد که دارای مدل های متفاوتی خصوصا در روش های بسته بندی خود است که از نظر تولید کنندگان بسیار با اهمیت می باشد.
با توجه به حساسیت بالای تولید محصول چای و دمنوش های گیاهی از نظر ظرفیت خروجی و کیفیت، نیازمند تجربه کافی و تخصص در این صنعت می باشیم. سیستم های بسته بندی چای و سورتینگ تولیدی گروه نویان صنعت ایرانیان از نظر ظرفیت و حجم در شکل ها و ابعاد مختلف می باشد که بسته به نوع نیاز مشتریان متفاوت است.

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت انواع خطوط تولید و ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی از جمله خط تولید و بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی با بیش از 20 سال سابقه کار فعالیت می نماید.

دستگاه های لازم برای خط فرآوری و بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی

ماشین آلاتی که در خط فرآوری و بسته بندی چای به کار می روند شامل دستگاه سرند برای جداسازی، الک و خاکه گیری چای و دمنوش های گیاهی، دستگاه آسیاب پروانه ای برای خرد کردن چای و دمنوش های گیاهی، دستگاه میکسر و بلندر برای اضافه کردن اسانس به محصول مورد نظر، دستگاه چای تی بگ برای بسته بندی کردن چای به صورت تی بگ یا نپتون می باشند.

همچنین دستگاه های کارتن یا کیسه پرکن چای برای بسته بندی در وزن های بالاتر از یک کیلوگرم، دستگاه های بسته بندی توزین دار برای بسته بندی کردن چای و دمنوش های گیاهی در وزن های زیر یک کیلوگرم، دستگاه سلفون کش برای سلفون کشی دور تا دور جعبه های مربع شکل دارای چای نپتون می باشد. این دستگاه ها برای فرآوری انواع چای و دمنوش های گیاهی شامل: برگ انواع گیاهان معطر، گیاهان دارویی، گل گاوزبان و . . . به صورت کاملا اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه سرند چای و دمنوش های گیاهی

دستگاه سرند چای و دمنوش های گیاهی از دیگر ماشین آلات خط فرآوری و بسته بندی چای است که از آن برای جدا کردن، الک و خاکه گیری چای و دمنوش های گیاهی استفاده می شود. با گذر کردن برگ های چای و دمنوش های گیاهی روی توری دستگاه خاک گیر چای، جداسازی نهایی انجام می گیرد و محصول آماده به‌ سوی انتهای خط راهنمایی و سپس بسته ‌بندی می‌شود. این دستگاه سطح تولید و سرعت عمل زیادی دارد و در مقیاس بالاتری کاربرد دارد.

دستگاه سرند ویبره

دستگاه آسیاب پروانه ای

دستگاه آسیاب پروانه ای یکی دیگر از دستگاه های خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد. این نوع دستگاه چای و دمنوش های گیاهی را خرد و آسیاب می کند. تیغه های این دستگاه ظریف می باشد و برای خرد کردن محصولات نظیر برگ چای مورد استفاده قرار می گیرد. تیغه موجود در این دستگاه و عمل چرخش آن به گونه ای است که برگ های چای و دیگر دمنوش های گیاهی را به راحتی خرد، و به صورت یک دست در می آورد تا بتوان آنها را بسته بندی و به بازار فروش عرضه کرد.

شاسی این نوع دستگاه از جنس آهن است که به دلیل مقاوت بالایی که دارد می تواند بدون هیچ گونه حکاکی محصولات را در اختیار مراکز فروش قرار دهد. یکی از ویژگی های مهم دستگاه آسیاب پروانه ای این است که کاربرد بسیار آسانی دارد و با وجود هزینه کمی که برای خرید آن صرف می شود، کارایی خیلی بالایی دارد و در هنگام کار با آن از نیروی انسانی کمتری در جهت خرد کردن چای و دیگر محصولات استفاده می شود. دستگاه آسیاب پروانه ای در صورت خراب شدن هزینه چندان بالایی ندارذ و نگهداری آن کار چندان مشکلی نیست.

آسیاب پروانه ای و چکشی

دستگاه میکسر و بلندر

دستگاه میکسر و بلندر یکی دیگر از ماشین آلات خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد که از آن برای اضافه کردن اسانس به محصول مورد نظر استفاده می شود. برای تولید چای و دمنوش های گیاهی با طعم ها و اسانس های متفاوت از دستگاه میکسر و بلندر استفاده می شود و توسط این دستگاه می توان انواع طعم های مختلف را به دمنوش های گیاهی و چای اضافه کرد.

دستگاه میکسر و بلندر از طریق موتور گیربکس با دور پایین انتقال قدرت، کار می کند و دارای پرده های کوچک و بزرگ است که همزمان توسط نیروی موتور به گردش در می آیند. به این ترتیب که ابتدا پرده های کوچکتر خرد کرده چای را به قسمت های کناره ها می برد و بعد از آن پره های بزرگتر محصول را دوباره در قسمت وسط می آورد این گردش کاملا با دقت انجام می گیرد. بنابراین این نوع دستگاه برای انجام این عملیات کاملا دقیق و مهندسی است تا بتواند مواد اولیه را به صورت یکنواخت در کنار هم خرد کند. دستگاه میکسر و بلندر دارای اجزای مختلفی همچون موتور، گیربکس، مخزن دستگاه میکسر و پره های میکسر می باشد که هر کدام وظایف خاص خود را بر عهده دارد.

دستگاه میکسر و بلندر

 

 

دستگاه چای تی بگ

دستگاه بسته بندی چای تی بگ یکی از دیگر ماشین آلات خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد که برای بسته بندی کردن چای به صورت تی بگ یا نپتون مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع دستگاه معمولا خاکه چای و چای خرد شده را داخل مخزن دستگاه می ریزند و با استفاده از لفاف مخصوص چای و نخ به صورت تی بگ بسته بندی می کنند..

معرفی دستگاه های کارتن یا کیسه پرکن

دستگاه های کارتن یا کیسه پرکن از دیگر ماشین آلات خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد که برای بسته بندی چای در وزن های بالاتر از یک کیلوگرم استفاده می شود. همچنین برای بسته بندی کردن چای و دمنوش های گیاهی داخل کیسه یا کارتن مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از این نوع دستگاه بسیار راحت و آسان است که نیازی به هیچ علم فنی نداشته و به آسانی می توان از این دستگاه در کارخانه ها و صنایع مختلف استفاده کرد. کارکرد دستگاه کیسه یا کارتن پرکن به صورت مکانیزه و اتوماتیک می باشد. هر کدام از این محصولات و مواد غذایی به وسیله ی بالابر به مخزن ورودی دستگاه ریخته شده و سپس با توجه به وزنی که شما برای دستگاه انتخاب می کنید، محصول وزن می شود و داخل کارتن و کیسه ی مورد نظر شما ریخته می شود و پس از آن محصول آماده ی بسته بندی می شود. کلیه این کارها به طور اتوماتیک و خودکار انجام می شود و اپراتور فقط ناظر بر عملکرد این دستگاه می باشد و موارد ویژه را بررسی می کند.

دستگاه بسته بندی چای توزین دار

دستگاه بسته بندی چای توزین دار از دیگر ماشین آلات خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد که برای بسته بندی کردن چای و دمنوش های گیاهی در وزن های زیر یک کیلوگرم استفاده می شود.

 

 

دستگاه بسته بندی توزین دار

معرفی دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش یکی دیگر از دستگاه های مورد نیاز در خط فرآوری و بسته بندی چای می باشد که برای سلفون کشی دور تا دور جعبه های مربع شکل دارای چای نپتون مورد استفاده قرار می گیرد. برای سلفون کشیدن به دور جعبه های تی بگ و پاکت های نیم کیلویی از دستگاه سلفون کش چهار گوش استفاده می شود. این دستگاه رول های سلفون را درون خود جای داده و به شکل کاملا اتوماتیک محصولات را با سلفون می پیچد.

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه مشاوره، طراحی و ساخت انواع خطوط تولید و ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی از جمله خط تولید و بسته بندی چای و دمنوش های گیاهی با بیش از 20 سال سابقه کار فعالیت می نماید.

امتیاز post

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *