فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهدستگاه ها آسیاب پروانه ای و چکشی

آسیاب پروانه ای و چکشی

20 دی 1399
0 1633
آسیاب پروانه ای و چکشی

 

برای آسیاب کردن انواع ادویه‌جات مورد استفاده در عطاری‌ها از دستگاه‌های خاصی استفاده می‌شود. آسیاب پروانه‌ای و چکشی از جمله این دستگاه‌های پرکاربرد می‌باشد که با آسیاب نمودن انواع ادویه‌جات و پودر کردن آن‌ها هر یک از ادویه‌جات مورد نیاز و مصرفی ما را آماده می‌کنند. بنابراین عطاری‌ها و کارگاه‌های تولیدی و سایر مکان‌های دیگر که متولی فروش ادویه جات به دست مردم هستند، می‌توانند با خرید این دستگاه به راحتی ادویه‌جات مورد نیاز عطاری‌ها را برای فروش به دست مردم آماده و مهیا کنند.

البته میان دستگاه آسیاب پروانه‌ای و آسیاب چکشی تفاوت‌هایی است که در ادامه ضمن معرفی اجمالی هر یک از این دستگاه‌ها به وجه تمایز میان آن‌ها و موارد کاربرد هر یک از این دستگاه‌ها هم اشاره می‌شود تا به طور کامل با دستگاه‌های آسیاب پروانه ای و چکشی و عملکرد و موارد استفاده از آن‌ها آشنایی صورت گیرد.

معرفی دستگاه آسیاب پروانه ای

با توجه به تفاوت میان دستگاه‌های آسیاب پروانه ای و چکشی در این بخش به معرفی دستگاه آسیاب پروانه ای پرداخته می‌شود. دستگاه آسیاب پروانه ای بیشتر برای ادویه‌جات نرم مورد استفاده قرار می‌گیرد و آن‌ها را در درون خود پودر می‌کند. با استفاده از تیغه‌های موجود در این دستگاه و عمل چرخش آن‌ها به راحتی هر نوع ادویه نرمی را می‌توان وارد این دستگاه کرد و آن‌ها را به صورت یکدست و یکنواخت خرد و آرد کرد تا بتوان آن‌ها را بسته بندی نمود و در اختیار مراکز فروش قرار داد تا در نهایت به صورت بسته بندی و مرتب به دست مصرف‌کننده برسند. این دستگاه را می‌توان با توجه به ظرفیت‌های گوناگون در قیمت‌های مختلف با توجه به نیاز مشتری خریداری کرد و به خوبی از آن‌ها استفاده نمود.

شرکت نویان صنعت ایرانیان تولیدکننده دستگاه‌های مختلف صنعتی از جمله دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی می‌باشد. دستگاه‌های این شرکت مناسب برای انواع کارخانه‌جات بزرگ، کارگاه‌های تولیدی محصولات و همچنین مشاغل خانگی است.

آسیاب پروانه ای و چکشی

موارد استفاده دستگاه آسیاب پروانه ای

از دستگاه آسیاب پروانه ای بیشتر در عطاری‌ها، کارگاه‌های تولیدی و کارخانجات مختلف استفاده می‌شود که با عمل پودر کردن هر یک از ادویه‌جات مورد نیاز مردم آن‌ها را آماده بسته بندی می‌کنند تا در دسترس مردم قرار گیرند. شاسی این دستگاه از جنس آهن می‌باشد که بسیار مستحکم هست و می‌توان به بهترین شکل ممکن بدون خرابی و اصطحکاک انواع ادویه‌جات نرم را پودر نمود و آن‌ها را در اختیار مراکز فروشی قرار داد.

معرفی دستگاه آسیاب چکشی

اما علاوه بر دستگاه آسیاب پروانه ای، دستگاهی دیگر برای آسیاب کردن انواع ادویه‌جات طراحی و تولید شده است که به آن دستگاه آسیاب چکشی اطلاق می‌شود. دستگاه آسیاب چکشی برخلاف آسیاب پروانه ای در ظرفیت‌های مختلف برای ادویه‌جات سخت به کار گرفته می‌شود. بنابراین برای پودر کردن فلفل سیاه به جهت سختی این نوع از ادویه‌جات از دستگاه آسیاب چکشی استفاده می‌شود و برای پودر کردن فلفل قرمز به جهت نرم بودن آن از دستگاه آسیاب پروانه ای استفاده می‌شود. پس هر یک از دستگاه‌های آسیاب پروانه ای و چکشی به ترتیب برای پودر کردن ادویه‌جات نرم و سفت به کار گرفته می‌شوند تا بتوان با خرد کردن آن‌ها انواع ادویه‌جات را با دقت بیشتری بسته بندی کرد و آن‌ها را به مراکز فروش رساند تا مورد استفاده عموم مردم قرار گیرند.

موارد استفاده دستگاه آسیاب چکشی

موارد استفاده از آسیاب چکشی نیز همانند آسیاب پروانه ای است. بدین ترتیب هر یک از این دستگاه‌های آسیاب را برای آسیاب کردن یا پودر و خرد کردن انواع ادویه‌جات نرم و سفت همچون فلفل قرمز و فلفل سیاه، زردچوبه، زنجبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته علاوه بر ادویه‌جات می‌توان گندم و جو و سایر محصولات با پوسته‌های سفت و سخت یا محصولات نرم را به وسیله این دستگاه خرد و آسیاب نمود تا بتوان آن‌ها را بسته بندی نمود و روانه مراکز فروش کرد.

عمده ترین ویژگی های دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی

به طور کلی دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی با توجه به عملکردی که این دستگاه در پودر کردن و آسیاب انواع ادویه‌جات نرم و سفت دارد. یکی از دستگاه‌های پرکاربردی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای یک مخزن ورودی است که دریچه‌ای برای ورود محصولات به آسیاب در آن تعبیه شده است. ضمنا دارای الکتروموتور قدرتمندی است که وجود همین باعث می‌شود تا تمامی محصولات و ادویه‌جات به راحتی و به بهترین شیوه ممکن درون دستگاه پودر شوند.

جنس دستگاه هم بسیار مقاوم و مستحکم ساخته شده است تا هیچ گونه آسیبی به دستگاه وارد نشود و بتوان تا مدت‌های مدیدی از دستگاه مورد نظر استفاده به عمل آورد. از دیگر ویژگی‌های دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی، کاربرد آسان استفاده از دستگاه می‌باشد که به جای استفاده از نیروی انسانی زیاد، می‌توان با کمترین نیروی انسانی و در کمترین زمان ممکن به کمک این دستگاه انواع ادویه جات نرم و سفت را آسیاب و پودر نمود. هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه هم چندان بالا و مورد توجه نیست. شما می‌توانید این دستگاه را با تمامی ویژگی‌های خاص آن در شرکت‌ها و برندهای مختلفی خریداری کنید.

خرید و استفاده از دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی

اگر مغازه عطاری یا کارگاه تولیدی دارید و می‌خواهید در کنار فروش سایر محصولات خود با کمترین نیروی انسانی بیشترین بهره برداری را داشته باشید می‌توانید با خرید دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی به هدف مورد نظر خویش نائل آیید. بنابراین به طور کلی آسیاب پروانه ای و چکشی از جمله دستگاه‌های پرکاربردی است که به ویژه عطاری‌ها می‌توانند به خوبی از این دستگاه استفاده نموده و انواع ادویه‌جات مورد نیاز خود را با استفاده از این دستگاه آسیاب و بسته بندی نموده و آن‌ها را به صورت بهداشتی و بسته بندی شده تحویل مشتریان خویش دهند.

 

لازم به ذکر است که قطعات این ماشین‌آلات از بهترین و با کیفیت‌ترین قطعات ساخت ایرانی انتخاب می‌شوند و در صورت درخواست مشتری قطعات می‌توانند از برند خاص خریداری و مونتاژ گردند. بعلاوه تمام قسمت‌های دستگاه‌ها که با محصول درگیر هستند تمام استیل هستند. کاربری آسانی داشته و نقشه مکانیکی و تابلو برق دستگاه طبق کدگزاری در داخل دستگاه موجود می‌باشد. شما می‌توانید با انتخابی درست بهترین دستگاه آسیاب پروانه ای و چکشی را برای خود خریداری نموده و از وسیله مورد نظر بیشترین استفاده ممکن را ببرید تا در نهایت سبب رضایت‌دهی مشتری در سرویس‌دهی سریع و با کیفیت آن ها گردد.

5/5 - (2 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *