فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهمقاله پرمصرف‌ترین مواد غذایی با چه دستگاه‌‌هایی بسته بندی می‌شوند؟

پرمصرف‌ترین مواد غذایی با چه دستگاه‌‌هایی بسته بندی می‌شوند؟

25 خرداد 1400
0 718
پرمصرف‌ترین مواد غذایی با چه دستگاه‌‌هایی بسته بندی می‌شوند؟

اهمیت بسته بندی مواد غذایی

هرگونه آلودگی یا فساد مواد غذایی می‌تواند بر سلامت انسان اثر گذاشته و در مواقع خطرناک خسارت‌های جانی سنگینی به دنبال داشته باشد. از این رو صنایع غذایی از روش‌های مختلفی برای نگهداری محصولات خود استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها که بهترین روش نگهداری مواد غذایی نیز به حساب می‌آید، بسته بندی مواد غذایی است. همچنین بسیار حائز اهمیت است که بدانیم بسته بندی مواد غذایی پرمصرف چگونه و توسط چه دستگاه‌هایی صورت می گیرد؟ پس تا ادامه این نوشته با ما همراه باشید!

بسته بندی مواد غذایی پرمصرف در صنایع غذایی از موضوعات مهمی است که صاحبین صنایع و کارفرمایان باید بدان توجه داشته باشند؛ اما با این حال پیش از آنکه اهمیت بسته بندی مواد غذایی را بررسی کنیم، شاید بپرسید بسته بندی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بسته بندی روش یا ابزاری است که با استفاده از آن می‌توان مواد غذایی را با رعایت اصول بهداشتی از تمامی آلودگی‌های محیطی و فسادهای خوراکی در امان نگه داشت که البته انتخاب روش و ابزار بسته بندی به نوع مواد غذایی بستگی دارد.

بنابراین با توجه به نوع مواد غذایی شما می‌توانید از یک روش بسته بندی برای نگهداری محصولات تولیدی خود استفاده کنید تا مواد غذایی با کیفیت و سلامت بهتری به دست مشتری برسد؛ اما به طور کلی اهمیت بسته بندی مواد غذایی در کاربردها یا در اصل مزایای آن مشخص می شود و بر اساس تحقیقات انجام شده بسته بندی مواد غذایی نه تنها در کیفیت و سلامت محصول موثر است، بلکه در بازاریابی و برندسازی کسب و کارهای تولیدی نیز تاثیرات فوق العاده ای دارد، به طوری که شاید بهتر باشد به منظور درک بیشتر اهمیت بسته بندی محصولات غذایی مزایای بسته بندی را بررسی کنیم. 

شرکت نویان صنعت ایرانیان تولید کننده و سازنده انواع دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی است، دستگاه‌های این شرکت مناسب برای انواع کارخانه‌جات بزرگ، کارگاه‌های تولیدی محصولات، و همچنین مشاغل خانگی است.

اهمیت بسته بندی مواد غذایی

اهمیت بسته بندی مواد غذایی

 

بیشتر بخوانید: اهمیت بسته‌ بندی کالا و محصولات در چیست؟

مزایای بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی محصولات غذایی پرمصرف معمولا با اهداف مختلفی از جمله حفظ کیفیت مواد غذایی، جلوگیری از آلودگی‌های محیطی و فسادهای خوراکی، هویت بخشیدن به کسب و کارهای تولیدی و نگهداری محصولات خوراکی از آسیب‌های فیزیکی در زمان حمل و نقل انجام می‌شود که صاحبین صنایع می‌توانند با انتخاب ابزار و روش مناسب بسته بندی، بهترین محصولات را به بازار ارائه داده و در نهایت فروش خود را افزایش دهند.

اکنون با بررسی اهداف مختلف صنایع از بسته بندی مواد غذایی شاید بپرسید این فرایند چه مزیت یا سودی را برای صنایع دارد؟ در پاسخ به این سوال شاید بهتر باشد مزایای بسته بندی مواد غذایی را با هم بررسی کنیم:

 • با استفاده از بسته بندی مواد غذایی می‌توانید مواد خوراکی مثل میوه‌ها و سبزیجات را از خشک شدن و پلاسیده شدن در امان نگه داشته و در همان کیفیت و طراوت اولیه به مشتری ارائه کنید.
 • با انتخاب یک بسته بندی مناسب و بهداشتی می‌توانید از فساد سریع مواد غذایی و ایجاد آلودگی در محصولات خوراکی به هنگام حمل و نقل و فروش جلوگیری کنید.
 • با انتخاب بسته بندی‌های خاص می‌توانید علاوه بر بازاریابی به محصولات خود هویت بخشیده و در نهایت برندسازی کنید.
 • استفاده از یک ترفند خاص بسته بندی یا انتخاب ابزار ایمن می‌تواند در حمل و نقل بهتر محصولات موثر واقع شده و در نهایت از آسیب‌های فیزیکی وارد بر مواد غذایی جلوگیری نماید.

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

با توجه به تنوع محصولات و روش‌های بسته بندی معمولا از انواع مختلف دستگاه‌های بسته بندی برای بسته بندی مواد غذایی پرمصرف استفاده می‌شود که هر یک کاربرد خاص خود را در صنعت بسته بندی دارد:

دستگاه بسته بندی ظروف یکبار مصرف سیل

بسته بندی ظروف یکبار مصرف معمولا با استفاده از دستگاه‌های مختلف انجام می‌شود که در این میان قابلیت‌ها و مدل‌های متنوع دستگاه سیل موجب شده تا از این دستگاه در مصارف خانگی و صنعتی استفاده شود.

دستگاه بسته بندی سیل در مدل‌های سیل حرارتی، روتاری، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ارائه شده و برای مصارف مختلف قابل استفاده می‌باشد. عملکرد خودکار و دستی دستگاه سیل این امکان را به کاربر می‌دهد تا بسته بندی محصولات را با کمترین درصد آلودگی انجام داده و در نهایت بسته بندی مناسب، تمیز و جذاب انجام دهد.

شرکت نویان صنعت به منظور حمایت از تولید ملی کشور در این زمینه انواع دستگاه‌های بسته بندی را با قیمت‌های باورنکردنی به بازار عرضه می‌کند. دستگاه‌های سیل نویان صنعت ایرانیان با قابلیت‌های عملکردی ویژه در مدل‌های مختلفی طراحی شده‌اند تا نیاز صنایع مختلف را برطرف نمایند.

دستگاه سیل ساخت نویان صنعت با سرعت فوق العاده‌ای بسته بندی ظروف یکبار مصرف را انجام می‌دهد؛ اما با این حال با توجه به قیمت مناسب دستگاه می‌توانید تعداد بیشتری از دستگاه بسته بندی سیل را خریداری کنید تا فرایند آماده‌سازی محصول در کمترین زمان ممکن صورت گیرد.

دستگاه بسته بندی ظروف یکبار مصرف سیل

دستگاه بسته بندی ظروف یکبار مصرف سیل

دستگاه‌های بسته بندی توزین‌دار

یکی از اقدامات مهمی که باید در صنعت بسته بندی توجه داشته باشید، محاسبه وزن محصولات قبل از پرکردن و بسته بندی است که در اینجا استفاده از دستگاه‌های بسته بندی توزین دار به عنوان یک ترازوی دقیق و مناسب کاربرد ویژه‌ای دارد.

دستگاه های بسته بندی توزین دار

دستگاه‌های بسته بندی توزین دار

دستگاه قوطی و کیسه پرکن

پر کردن حبوبات، مایعات، مواد غذایی پودری و … داخل ظروف بسته بندی با استفاده از نیروی انسانی می‌تواند زمانبر و پرهزینه باشد، به‌طوری که از دستگاه‌های بسته بندی قوطی، کیسه و کارتن پرکن به منظور تسریع فرایند بسته بندی استفاده می‌کنند.

دستگاه قوطی و کیسه پرکن

دستگاه قوطی و کیسه پرکن

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک ابزاری است که در بسته بندی شیرینگ پک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش چندین محصول کنار یکدیگر قرار گرفته و پوششی پلاستیکی روی آن ها توسط دستگاه کشیده می‌شود تا مواد غذایی علاوه بر بسته بندی، از هر نوع آلودگی محیطی نیز مصون بمانند.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه بسته بندی پودری

دستگاه بسته بندی پودری در بسته بندی مواد غذایی و شیمایی پودری مثل ادویه‌ها، آرد، پودرهای شیمیایی و … استفاده می‌شود. این دستگاه بسته بندی محصولات پودری را با سرعت بالا و دقت مناسبی انجام می‌دهد.

دستگاه بسته بندی پودری

دستگاه بسته بندی پودری

پرکن مایعات غلیظ و رقیق

پرکن مایعات غلیظ و رقیق از جمله دستگاه‌های صنعتی در صنایع غذایی است که در زمینه پر کردن انواع بطری‌ها، مخازن، قوطی‌ها و … استفاده می‌شود. این دستگاه فرایند بسته بندی را با سرعت و دقت بالایی انجام می‌دهد.

پرکن مایعات غلیظ و رقیق

پرکن مایعات غلیظ و رقیق

شرکت نویان صنعت ایرانیان در زمینه ماشین‌آلات صنایع غذایی دستگاه‌های زیادی از جمله انواع دستگاه‌های بسته بندی مواد غذایی را تولید کرده است. قطعات این ماشین‌آلات از بهترین و باکیفیت‌ترین قطعات ساخت ایرانی انتخاب می‌شوند و در صورت درخواست مشتری قطعات می‌توانند از برند خاص خریداری و مونتاژ گردند. بعلاوه تمام قسمت‌های دستگاه‌ها که با محصول درگیر هستند تمام استیل هستند. کاربری آسانی داشته و نقشه مکانیکی و تابلو برق دستگاه طبق کدگزاری در داخل دستگاه موجود می‌باشد. شما می‌توانید با انتخابی درست بهترین دستگاه بسته بندی مواد غذایی را برای خود خریداری نموده و محصول خود را به آسانی بدون دخالت نیروی انسانی و به صورت کاملا بهداشتی و اتوماتیک بسته بندی نمایید، تا در نهایت سبب رضایت مشتری در ارائه محصول باکیفیت گردد.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی

مزایای استفاده از دستگاه‌های بسته بندی

 • سرعت بالا در انجام بسته بندی‌های انبوه
 • دقت بالا در اندازه‌گیری مواد غذایی پیش از بسته بندی
 • استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و قابلیت‌های منحصر به فرد در بسته بندی و اندازه‌گیری حجم محصولات
 • کاهش خطای اندازه‌گیری
 • رعایت دقیق اصول بهداشتی
 • افزایش کیفیت بسته بندی و ایمنی محصولات بسته بندی شده در هنگام حمل و نقل
 • استفاده از ابزارهای پیشرفته صنعتی به جای نیروهای انسانی
 • کاهش هزینه‌های تولید

جمع بندی

در پایان باید گفت که شرکت نویان صنعت ایرانیان از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی دستگاه‌های بسته بندی در کشور است که تمامی دستگاه‌های بسته بندی مورد نیاز خطوط تولید را با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا به بازار عرضه می کند.

همچنین این شرکت خدمات ویژه ای را در زمینه خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی به صاحبین صنایع تولیدی ارائه می‌کند که از جمله این خدمات می‌توان به ارائه مناسب‌ترین قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی تولید داخلی، آموزش نحوه استفاده از دستگاه‌ها، پشتیبانی و گارانتی و مشاوره راه‌اندازی خطوط تولید اشاره کرد. بنابراین اگر قصد خرید انواع دستگاه بسته بندی و راه‌اندازی خطوط تولید خود را دارید، می‌توانید با مشاورین شرکت تماس گرفته و پس از دریافت راهنمایی کامل در این زمینه دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

چرا باید به شما اعتماد کنیم؟

مجموعه نویان صنعت ایرانیان بیش از 25 سال سابقه و تجربه در زمینه طراحی، تولید و ساخت دستگاه‌ها و ماشین‌آلات و خطوط تولید صنایع غذایی در صنعت ایران را دارا می‌باشد. این مجموعه چون خود تولید کننده است، بنابراین تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات را به صورت مستقیم و بدون واسطه در اختیار خریداران قرار می‌دهد و همین امر سبب شده است تمامی دستگاه‌های این شرکت با مناسب‌ترین قیمت فروش عرضه شوند. اگر همچنان به دنبال دلایل بیشتری هستید که چرا باید به مجموعه نویان صنعت ایرانیان اعتماد کنید، روی لینک زیر کلیک کنید.

چرا نویان صنعت ایرانیان؟

شرکت نویان صنعت ایرانیان به منظور جلب رضایت خریداران و صاحبان مشاغل خدمات پشتیبانی دستگاه‌ها و خطوط تولید را ارائه می‌دهد. چرا که ما عمیقا بر این باوریم که فروش نه نقطه پایان بلکه نقطه آغاز ارتباط ما با مشتری است و واحد خدمات پس از فروش را به منظور تکمیل وظایف خود در قبال خریدار در اولویت دستور کارهای خود قرار داده‌ایم.

لیست قیمتخدمات پس از فروشبررسی موجودی انبارمشتریان

امتیاز post

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *