فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهمقاله دستگاه بسته بندی برنج

دستگاه بسته بندی برنج

4 مهر 1401
0 1364
دستگاه بسته بندی برنج

بسته بندی برنج

بعد از نان برنج مهم‌ترین ماده غذایی در بین ایرانیان بوده و مصرف برنج در خانوارهای ایرانی حداقل به روزی یک وعده در روز می‌رسد، بنابراین نحوه انتقال آن از مزارع و شالیزارها به شهرهای مختلف مسئله‌ای کاملا ضروری و مهم می‌باشد. در واقع بسته بندی برنج تنها راه ممکن برای رساندن انواع برنج در وزن‌های مختلف به دست مشتریان است. می‌توان گفت که بسته بندی برنج یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می‌شود.

بسته بندی یکی از مراحل مهم در تولید و فروش یک محصول به حساب می‌آید و با توجه به نوع محصول مناسب‌ترین دستگاه برای بسته بندی باید انتخاب شود. در انتخاب دستگاه مناسب بسته بندی عوامل مختلفی از جمله ویژگی‌های فیزیکی محصول (جامد، مایع و یا پودر بودن آن) تأثیرگذار است. با توجه به موارد گفته شده بسته بندی برنج اهمیت بسیاری داشته و یکی از مشاغل پردرآمد هم محسوب می‌شود. برنج بسته بندی شده بر خلاف برنج باز و فله‌ای، از فیلترهای بهداشتی خط بسته بندی برنج عبور می‌کند، بنابراین کیفیت بالاتری داشته و قابل اطمینان‌تر است. به علاوه جابجایی و حمل و نقل آن هم راحت‌تر صورت می‌گیرد.

دستگاه‌های بسته بندی برنج

برای بسته بندی برنج از دستگاه‌های مخصوص این کار استفاده می‌کنند. پرکن قوطی، کیسه و کارتن، دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک توزین و دستگاه بسته بندی توزین دار برای بسته بندی برنج هم در مقیاس صنعتی و هم در مقیاس خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته بسته بندی برنج در کیسه بهترین روش بسته بندی این ماده غذایی است که توسط دستگاه‌های مدرن و اتوماتیک انجام می‌شود. مهم‌ترین نکته در بسته بندی برنج وزن آن است. برنج‌ها در اوزان مختلف بسته بندی و به فروش می‌رسند.

دستگاه‌های بسته بندی برنج از نوع دستگاه بسته بندی توزین دار و کیسه پرکن هستند. هر کدام از این دستگاه‌ها، قابلیت‌های منحصر به فردی دارند که در ادامه هر کدام  را به اختصار شرح می‌دهیم. نحوه بسته بندی در این دستگاه‌ها به این صورت است که برنج به صورت اتوماتیک با وزنی که اپراتور تعیین کرده است درون کیسه ریخته می‌شود. دستگاه‌های بسته بندی برنج دارای سنسورهای بسیار دقیقی هستند که بتوانند وزن مورد نظر شما را به صورت دقیق اندازه زده و بسته بندی دقیق را برای ارائه برنج به فروشگاه‌ها و مکان‌های عرضه برنج ارائه کنند. در واقع از مهمترین ویژگی‌های بسته بندی برنج وزن آن است که با توجه به اینکه برنج ماده غذایی بسیار باارزش و گران‌بهایی است موضوع بسیار مهمی است. در نهایت ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانید بسته بندی برنج باعث بالا بردن دقت و کیفیت کار و در نهایت فروش بیشتر محصول می‌شود.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک توزین

نحوه عملکرد این دستگاه اتوماتیک است یعنی همان طور که از نامش بر می‌آید، قسمتی از کار را دستگاه و بخشی را افراد انجام می‌دهند. این دستگاه قسمتی از مراحل در بسته بندی محصول را انجام می دهد از جمله وزن کردن محصول، اما در بسته بندی محصول در نهایت توسط اپراتور صورت می‌گیرد. ظرفیت دستگاه نیمه اتوماتیک برای کارگاه‌های کوچک مناسب است.

دستگاه بسته بندی توزین دار

این دستگاه کاملا اتوماتیک بوده و نیاز به اپراتور و نیروی انسانی ندارد. دستگاه‌های بسته بندی توزین دار در سه مدل تک توزین، دو توزین و چهار توزین تولید می‌شوند. بسته بندی تک توزین کمترین سرعت را در بین دستگاه‌های بسته بندی توزین دار دارد. این مدل برای افرادی مناسب است که کارگاه کوچک و جمع و جوری داشته و برای ظرفیت کارگاهی و تناژ پایین مناسب است. دستگاه بسته بندی 4 توزین سرعتی بالاتر از مدل دو توزین و تک توزین دارد. البته که از نظر کیفیت بسته بندی و فناوری استفاده شده هیچ تفاوتی با دو مدل قبلی ندارد. این دستگاه‌ها مناسب تولیدکنندگان با ظرفیت متوسط و بالاست.

پرکن قوطی، کیسه و کارتن

با استفاده از این دستگاه می‌توان به راحتی هر نوع کیسه و کارتنی را از برنج و سایر محصولات و مواد غذایی پر کرد. کارکرد این دستگاه به صورت اتوماتیک و مکانیزه بوده و تنها کافی است در نمایشگر دستگاه اندازه‌های دلخواه خود را به صورت 2، 5، 10، 15، 20، 25 و حتی 50 کیلویی وارد کنید تا برنج در اندازه‌های دلخواه شما بسته بندی شود. این دستگاه هم برای موارد خانگی و هم برای مصارف صنعتی در کارخانه‌ها و کارگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت دستگاه بسته بندی برنج

قیمت دستگاه‌های بسته بندی برنج و سایر غلات و حبوبات به نوع دستگاه انتخابی شما و متریالی که در ساخت دستگاه استفاده می‌شود بستگی دارد. همچنین ظرفیت دستگاه در تعیین قیمت دستگاه بسته بندی بسیار مهم است. اینکه بخواهید فرآیند بسته بندی را در کارخانجات انجام دهید و یا به صورت مشاغل خانگی در منزل انجام دهید قیمت‌های مختلف را شامل می‌شود. همچنین قابلیت‌های مختلفی که دستگاه‌های بسته بندی دارا می‌باشند در تعیین قیمت دستگاه تاثیرگذارند.

جمع بندی

در این مقاله از سایت نویان صنعت ایرانیان سعی کردیم به طور کامل در رابطه با قیمت دستگاه بسته بندی سیل اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. اگر در این خصوص سوال یا پیشنهادی دارید، حتما در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز post

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *