فروش اقساطی محصولات نویان صنعت ایرانیان
خانهمقاله بسته بندی عسل

بسته بندی عسل

26 مرداد 1400
0 1052
بسته بندی عسل

بسته بندی عسل یکی از شغل‌هایی است که می‌توان در قالب مشاغل خانگی هم انجام داد. از آنجایی که عسل یکی ماده غذایی مقوی و سرشار از انرژی بوده، خاصیت دارویی دارد و تنها ماده غذایی غیر قابل فساد است، بنابراین می‌توان آن را برای مدت زمان زیادی بسته بندی کرد. دلیل این امر این است که اکثر میکروارگانیسم‌ها در عسل رشد نمی‌کنند و عسل بسته‌بندی شده حتی پس از مدت‌های طولانی هم خراب نمی‌شود. همین موضوع یکی از دلایل خاص بودن طراحی بسته بندی عسل می‌باشد. بعلاوه روند تولید این محصول پیچیدگی چندانی ندارد و می‌توان با سرمایه کم حجم بالایی از آن را تولید کرد.

اگر به دنبال این هستید که یک منبع درآمد پایدار برای خودتان و خانوادتان ایجاد کنید، راه‌اندازی خط بسته بندی عسل یکی از بهترین راهکارهاست و به ویژه برای تولیدکنندگان عسل و کسانی که به نحوی امکان دسترسی به عسل با مقدار زیاد دارند، گزینه بسیار مناسبی است. همچنین با توجه به تقاضای بالای بازار برای مصرف عسل، در صورت رعایت استانداردها می تواند صنعت پرسودی باشد.

بسته بندی عسل صادراتی

لازمه بسته بندی عسل، وجود یک دستگاه بسته بندی مناسب است که کمک زیادی به فرآیند بسته بندی می‌کند. عسل اگر بسته بندی مناسب و باکیفیتی داشته باشد، بازار صادراتی هم خواهد داشت. چراکه بسته بندی هوشمندانه و خلاقانه کالاها، افزایش فروش محصولات را به دنبال دارد. طرح و ایده بسته بندی در فروش شما بسیار تاثیرگذار است و هرچه طرح جالب‌تر باشد، فروش را افزایش می‌دهد. عامل مهم دیگری که باید در بسته بندی این ماده باارزش مورد توجه قرار گیرد، توجه به رعایت موارد بهداشتی است که باید با اصول بهداشتی مربوط به مواد غذایی صورت گیرد.

عسل ایران به کشورهای همسایه به صورت فله ای و بدون بسته بندی مناسب ارسال می‌شود. این کشورها با تغییر بسته بندی این ماده غذایی، مجددا آن را به دیگر کشورها ارسال می‌کنند. کاری که اگر از همان ابتدا در کشور خودمان به اجرا دربیاید، ارزآوری قابل توجهی برای کشور به دنبال خواهد داشت.

بسته بندی عسل صادراتی

بسته بندی عسل صادراتی

 

ظرف بسته بندی عسل

ظروف بسته بندی عسل باید با محیط زیست و سلامت جامعه سازگار باشند، چرا که پس از استفاده دورریخته می‌شود و نباید آلایندگی داشته باشد. همچنین رنگ و ایده بسته بندی باید از یک طرح کلی تبعیت کنند و با محصول هماهنگ باشند. انواع مختلف بسته بندی در بازار وجود دارد. از نظر جنس بسته بندی شامل فلز، شیشه، ظروف پت، ظروف P.P و پلاستیک است و از نظر شکل ظاهری، بطری‌های عسل متنوعی از اشکال مختلف مثل طرح لانه‌زنبوری و … وجود دارد.

برای بسته بندی عسل معمولاً می‌توان از بطری پلاستیکی و شیشه‌ای استفاده کرد. مزیتی که بطری‌های پلاستیکی دارد، این است که شکننده نیستند، اما در مقابل احتمال نشت عسل از این ظروف وجود دارد چرا که به اندازه بطری‌های شیشه‌ای محکم نیستند. از طرفی در طول زمانی که عسل داخل بسته بندی های پلاستیکی می باشد، مواد پلیمری خاص این پلاستیک ها وارد عسل می‌شود و از خاصیت عسل نیز می‌کاهد.

ظرف بسته بندی عسل

ظرف بسته بندی عسل

مناسب‌ترین نوع بسته بندی عسل ، استفاده از ظروف شیشه‌ای می‌باشد. زیرا جنس شیشه از جهت سلامت برای نگهداری عسل، از پلاستیک و جنس های مشابه آن بهتر می‌باشد. اگر بخواهیم از بطری شیشه‌ای استفاده کنیم، باید آن را در یک جعبه نیز بسته‌بندی کنید، تا در هنگام حمل‌ونقل احتمال آسیب رسیدن به ظرف‌های شیشه‌ای کمتر شود. بعلاوه ظروف شیشه‌ای پس از اتمام محتویات داخلش باز هم می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. خریداران نیز ظروف شیشه‌ای را بر پلاستیکی ترجیح می‌دهند.

ظرف بسته بندی عسل

ظرف بسته بندی عسل

 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

برای پر کردن ظروف عسل می‌توان از دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق استفاده کرد. این دستگاه می‌تواند هر نوع از محصولات تولیدی به صورت مایع را با غلظت کم یا زیاد بسته بندی کند از جمله عسل. این دستگاه‌ها باید به نحوی ساخته شده باشند که از ایجاد هر نوع تغییری در رنگ، بو و مزه محصول جلوگیری کنند. علاوه بر دستگاه بسته بندی، ظروف نگهدارنده و بسته بندی آن نیز باید شرایط لازم را برای نگهداری عسل داشته باشند و از هرگونه خاصیت تغییردهندگی معاف باشند.

برای ریختن عسل درون ظرف مورد نظر از دستگاه پرکن استفاده می‌شود، می‌توانیم برای بستن درب آن از دستگاه سیل القایی، دستگاه فرم سیل و یا سیل دستی هم استفاده کنیم که برای بستن در ظرف حاوی عسل از فویل یا سلفون استفاده می‌شود. به این صورت که ظرف پر شده را درون قالب دستگاه سیل قرار داده و کشو را به سمت داخل هدایت می‌کنیم، عملیات سیل پس از چند ثانیه انجام شده و می‌توان ظرف را از دستگاه خارج کرد.

نحوه استفاده از این دستگاه‌ها بسیار ساده است و در صورت استفاده از دستگاه سیل‌کن اتوماتیک حتی نیاز به اپراتور هم نیست، چرا که به صورت کاملا اتوماتیک عملیات ساخت قالب، پر کردن، بسته بندی، درب بندی، لیبل زنی، تاریخ و قیمت زنی و انبار کردن را انجام می‌دهد. اما در صورت استفاده از دستگاه سیل دستی قضیه کمی فرق می کند و نیاز به اپراتور خواهید داشت.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

بسته بندی عسل در خانه

برای اینکه بتوانید با موفقیت فرآیند بسته بندی عسل در منزل را انجام دهید، شرکت نویان صنعت ایرانیان در این مسیر شما را یاری می‌کند. دستگاه و ماشین‌آلاتی که برای بسته بندی عسل در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستگاه بسته بندی سیل است. برای این کار باید در نظر بگیرید که میزان تولید روزانه عسل شما چقدر است تا بتوانید تعیین کنید به چه دستگاه بسته بندی با چه ظرفیتی نیاز دارید. اگر قصد دارین همچین کسب و کاری را شروع کنید پیشنهاد می‌دهیم حتما با مشاورین شرکت نویان صنعت ایرانیان صحبت کنید. تا بر اساس نیاز، بودجه و فضایی که در اختیار دارید بهترین نوع دستگاه را در اختیار شما قرار دهیم.

قیمت دستگاه بسته بندی عسل

قیمت دستگاه‌های بسته بندی عسل متفاوت بوده و بر اساس یک سری از فاکتورها مشخص می‌شود. همان‌طور که گفته شد، بسته‌بندی عسل به روش‌های مختلف امکان پذیر است، که بر اساس نیاز و تقاضای کارفرما طراحی و ساخته می‌شود. این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف با توجه به نیاز بازار در شرکت نویان صنعت ایرانیان ساخته شده و به فروش می‌رسند. بعلاوه تمام اتوماتیک و یا نیمه اتومکاتیک بودن دستگاه‌ها در قیمت تمام شده دستگاه بسته بندی تاثیرگذار است. در دستگاه‌های تمام اتوماتیک اولا چون به افراد کمتری به هنگام کار نیاز است در ثانی مشکلات و خطاهای کمتری به هنگام کار با دستگاه پیش می‌آید، گران‌تر هستند.

سخن آخر

بسته بندی عسل همراه با حساسیت‌های ویژه‌ای است که در صورت نادیده گرفتن این حساسیت‌ها نمی‌توان انتظار داشت که یک فعالیت تجاری موفق در گذر زمان داشته باشید. شرکت نویان صنعت ایرانیان خدمات ویژه‌ای را در زمینه خرید دستگاه بسته بندی عسل به صاحبین صنایع تولیدی ارائه می‌کند که از جمله این خدمات می‌توان به ارائه مناسب‌ترین قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی تولید داخلی، آموزش نحوه استفاده از دستگاه‌ها، پشتیبانی و گارانتی و مشاوره راه‌اندازی خطوط تولید اشاره کرد. بنابراین اگر قصد خرید انواع دستگاه بسته بندی و راه‌اندازی خطوط تولید خود را دارید، می‌توانید با مشاورین شرکت تماس گرفته و پس از دریافت راهنمایی کامل در این زمینه دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *